
Novi kapiten došao iz Japana: Alimpijević odradio prvi trening s reprezentacijom Srbije
Košarkaši Srbije odradili su prvi trening sa novim selektorom Dušanom Alimpijevićem.

Košarkaši Srbije odradili su prvi trening sa novim selektorom Dušanom Alimpijevićem.

Već duži period se borim s postporođajnom depresijom i anksioznošću, tu su i opsesivne misli. Opsesivno-kompulzivni poremećaj se javio i stalno brinem...

Duži period se borim s opsesivno kompluzivnim poremećajom koji mi se javio nakon poroda, a porod je bio 15. januara 2024.

Da li dijagnoza F609, za koju sam Vas prošli put pitala, može tek tako da se izliječi. Odjednom da čovjek bude zdrav i da više nema poremećaj ličnosti.

Po posljednjoj dijagnozi, bolujem od šizoafektivnog poremećaja. Sve je krenulo sa psihozom, bipolarnim, a sad šizoafektivnim poremećajem i bukvalno nema rezultata već 15 godina.

Nebojša Kuštrinović, meteorolog u penziji, Banjalučanin koji dugo pamti i rado se sjeća dobrih starih vremena, za Srpskainfo govori o istoriji najstarijeg parka u Banjaluci, o ekocidu, koji prijeti gradu i o starim urbanistima koji su se borili za svako drvo.

Poštovani psihijataru dr Aleksandar Pejić. Hvala na iskrenom odgovoru. Dijagnoze perzistirajući sumanuti poremećaj, lijekovi Heleks, Rispolept, Akineton i sada još Aripiprazol Pliva 5 mg.

Da li je izlječiva glupoća, ne shvatam odmah kad mi se nešto kaže?

Eliceu sam pila 5 godina... Imala sam ventrik tahikardiju, sada čekam ablaciju srca...

Nedavno sam pokušao suicid sa više vrsta tableta, bio sam u komi i 7 dana na infuzijama. Imam dijagnoze F41.2 F33 F43.2. Bio sam bez terapije i imao halucinacije, bio kod jednog psihijatra sa majkom.

U21 reprezentacija Bosne i Hercegovine će se 18. novembra u 18 sati na stadionu Grbavica u Sarajevu sastati sa selekcijom Norveške u okviru kvalifikacija za EURO 2027. godine.

Bivši član Predsjedništva Bosne i Hercegovine (BiH) i počasni član PDP-a Mladen Ivanić govorio je o aktuelnoj političkoj situaciji i osnivanju novog pokreta čiji je inicijator Draško Stanivuković.

Imam sljedeće dijagnoze F41.2 i F43.2 Pijem: Lamictam 100mg ujutro i uveče, Seroxat 40mg ujutro, Klonazepam1mg ujutro i 1mg uveče, Calixta 15mg uveče. Kakva je ova terapija za moje dijagnoze po Vašem mišljenju?

Imam dijagnoze F41.2 F33 F43.2 Promijenjena mi je terapija i uveden Eglonyl pijem: Lamictal 100mg ujutro i uveče, Seroxat 40mg ujutro, Rivotril 1mg ujutro i 1mg uveče i pp.

Već skoro godinu dana se borim sa anskioznošću. Od 1. novembra prošle godine pijem lijek Zoloft, 50mg dnevno ujutro, i idem jednom mjesečno na psihoterapiju.

Da li do anksioznosti može da dođe od poremećenih hormona i streptokoka u grlu?

Imam anksioznost, depresiju i napade panike. Pijem Zoloft i Xanax nešto mi je malo bolje, ali nije to to.

U poslednje vrijeme veoma teško podnosim situacije koje su mi stresne i zbog kojih se nerviram jer ne mogu da se riješe odmah, zahtijevaju vrijeme, a situacija je mnogo. Problem je sto se situacije dešavaju svakodnevno, ne mogu redovno da spavam, ometaju mi koncentraciju na poslu i sada već osjećam fizičke tegobe kao sto su pritisak u grudima, trnjenje ruke, bol u stomaku, glavobolja... Postoji li neka kratkotrajna terapija koja bi mi pomogla da prevaziđem ovaj period i da se vratim u normalu?

Pijem Klonazepama od 3 miligrama. Planiram preći na Ksalol takođe 3 miligrama. Doktorica mi je dopustila. Da li mi drugi doktor može reći da ne smijem piti tu dozu ili mi ukinuti lijek?

Prvih mesec ipo dana pijem Eliceu 15mg dnevno, uz to mi je dodata Remirta 1/4 tj 7.5mg za nesanicu koja je polako prošla, a kasnije Pragiola, na mesec dana od kako pijem Eliceu, jer me je boljela glava i vrat: 50 mg ujutru i 50 mg uveče.