
(FOTO) DILEME VIŠE NEMA Dubai siguran u ABA ligi, dolazi do širenja takmičenja
Problemi su riješeni, tako bar djeluje. SC Derbi je primljen u vlasničku strukturu ABA lige, dok će se prijem Splita i Borca razmatrati tokom preoblikovanja društva.

Problemi su riješeni, tako bar djeluje. SC Derbi je primljen u vlasničku strukturu ABA lige, dok će se prijem Splita i Borca razmatrati tokom preoblikovanja društva.

Sezona u Evroligi ulazi polako u završnu fazu, a kako vreme odmiče sve se više govori o spisku učesnika za narednu sezonu. Sada su stigle loše vijesti za KK Crvena zvezda i KK Partizan.

KK Partizan će poslije dvije godine pauze ponovo igrati Superligu Srbije.

Na sastanku predsjedništva Košarkaške lige Srbije, trebalo je da se razgovara o prijedlogu kalendara ovog takmičenja, ali kako Meridian sport saznaje govorilo se i o Dubaiju.


Predsjednik KK Budućnost iz Podgorice Dragan Bokan izjavio je da od ulaska Dubaija u ABA ligu nema ništa, jer za to nema pravnog osnova, baš kao što neće biti ništa od najavljenog proširenja lige!

Košarkaši SC Derbija poraženi su od ekipe Partizana rezultatom 84:76 u proteklom kolu ABA Lige, a trener domaće ekipe Dejan Jakara imao je šta da prokomentariše.

Trener Partizana, Željko Obradović iznio je utiske poslije trijumfa crno-bijelih u Podgorici i otkrio da će Zek Ledej vjerovatno biti u timu za meč sa Oliompijakosom u Evroligi.

Košarkaši Dubaija od sljedeće sezone i zvanično će igrati ABA ligu, pošto je devet klubova je bilo za ovakvu odluku, dok Partizan nije glasao, a predstavnici Budućnosti nisu bili prisutni na Skupštini ovog utorka.

Ekipa Dubaija je ušla u ABA ligu odlukom na Skupštini ovog takmičenja, a jedini klub koji je glasao protiv bio je beogradski Partizan uz Budućnost koja se nije pojavila na sjednici.

Dubai će od naredne sezone biti dio regionalnog karavana, potvrđeno je na današnjoj sjednici ABA lige.

Košarkaški klub Dubai igraće sljedeće sezone u ABA ligi, a nakon potvrde glasanja, stigle su i nove informacije.

Dubai je nakon sjednice ABA lige dobio zeleno svjetlo za učešće u regionalnom takmičenju, što je istorijska odluka i u neku ruku mijenja sve.

Klubovi ABA lige konačno su donijeli dugo očekivanu odluku. U regionalnom takmičenju od naredne sezone igraće i Dubai!

Skupština ABA lige, koja je na programu u utorak, mogla bi da nosi epitet istorijske.

Činilo se kao da je sve gotovo, da je sve riješeno i da će Dubai postati novi učesnik kako ABA lige, tako i Evrolige, međutim čelnici sa Jadrana su odlučili da sve stopiraju bar nakratko.

Dubai će naredne sezone igrati Evrokupu, a od sezone 2025/26 biće član Evrolige i to zahvaljujući specijalnoj pozivnici.

Evroliga bi na današnji dan trebalo i zvanično da primi Dubai u svoju organizaciju, a klub iz Ujedinjenih Arapskih Emirata će u prvoj sezoni igrati Evrokup, a zatim će narednih šest sezona igrati u elitnom takmičenju.

Iako je bilo najavljeno da će Dubai i zvanično postati član ABA liga poslije Skupštine 12. marta, od ulaska tima iz Ujedinjenih Arapskih Emirata u regionalno takmičenje, barem za sada, neće biti ništa.

Kako koji dan odmiče, tako se sve više govori o ulasku Dubaija prije svega u ABA ligu, a potom i u Evroligu.