PROMJENA NA VRHU Sloboda će bar da prenoći kao lider, Marković pogađao za Slogu

Sloboda će barem da prenoći na liderskoj poziciji u prvenstvu Republike Srpske. Ekipa iz Novog Grada je savladala Borac 1:0, a Krupa ima sutra šansu das e vrati na prvo mjesto.

Mateja Dodig je pogodio u 17.minuti za vođstvo, a na kraju se pokazalo da je to bio i jedini gol na meču.

Njih odmah prati dobojska Sloga. Ekipa trenera Zorana Ćurguza je savladala u komšijskom derbiju Ljubić sa 4:1 a sjajnu formu potvrdio je Bojan Marković koji je postigao tri gola. Strijelac za domaće još je bio Zajić, dok je Segić pogodio za goste. Korak za vodećima je izgubila Zvijezda 09. Ekipa iz Etno sela Stanišić nije uspjela da slomi otpor Željezničar Sport tima.

Tekstilac je u komšijskom derbiju savladao Alfa Modriču a do golova su došli u nastavku kad su pogađali Ćorić i Kojić.

Raspoloženi su bili i napadači Kozare koji su slomili otpor Slavije i slavili su 3:0. Strijelac je bio dva puta Aleksandar Malbašić i Drago Maksimović.

Rezultati: Drina Zvornik –Sutjeska 1:0, Sloga – Ljubić 4:1, Zvijezda 09 –Željezničar ST 0:0, Sloboda –Borac KD 1:0, Tekstilac – Alfa Modriča 2:0, Kozara – Slavija 3:0 , nedjelja: Omarska –Podrinje , Krupa –Budućnost

Plasman: Sloboda 42, Krupa 40 (meč manje), Sloga 40, Zvijezda 36, Sutjeska 34, Drina 29, Željezničar 25,  Omarska 24 (meč manje), Slavija 24, Tekstilac 24, Kozara 21, Ljubić 19, Alfa Modriča 16, Borac 14, Podrinje 10 (meč manje), Budućnost 7 (meč manje).