PRVI TRIJUMF MAKSIMOVIĆA Leotar se vratio u borbu za opstanak

Fudbaleri Leotara ostvarili su značajnu pobjedu u Premijer ligi Bosne i Hercegovine. Trebinjci su savladali Slogu 4:1 i tako je novi trener Marko Maksimović došao do prve pobjede.

Leotar je poveo u trećoj minuti kada je Haris Handžić pogodio na ubacivanje Miroslava Čubrila. Ovaj igrač je ubacio i u 31.minuti kada je David Ćavić šutirao a odbijenu loptu je Haris Handžić poslao u mrežu.

Trener Sloge Zoran Ćurguz je na poluvremenu izvršio pet izmjena i to je donijelo promjenu i inicijativu ali je Leotar iskoristio grešku gostiju. Prošao je rezervista Denis Stojković a opet je odbijenu loptu u gol poslao David Čavić.

Gosti su smanjili iz penala u 72.minuti koji je u gol pretvorio Mario Krstovski. Krenuli su gosti tada silovito prema golu domaćim.

Međutim, sjajni Čubrilo je zabilježio novu asistenciju i kapiten Leotara Đoko Milović je pogodio glavom za 4:1 u 76.minuti.

U drugom meču Široki je na gostovanju savladao Slobodu 3:0.