Rapsodija golova u Laktašima: Krupa ponovo silna, iznenađenje u Derventi

Odigrano je sedam utakmica 7. kola Prve Lige Republike Srpske.

Najviše golova je viđeno u Laktašima, gdje su izabranici Miljana Bajića napunili mrežu Modriče do vrha. Bilo je 7:0.

Bosančić već u 11. minuti nagovještava da će ovo biti odlična utakmica za domaćine. Samo dva minuta poslije već je 2:0, a strijelac je Škorić.

Do kraja poluvremena viđena su još dva gola u mreži Modričana. Prvo je u 38. minuti Milojević povećao na 3:0, da bi ponovo Škorić svojim drugim golom na utakmici u 40. minuti povećao rezultat na 4:0.

U drugom poluvremenu ista priča. Bojan Marković u 60. minuti povisio je rezultat na 5:0, da bi sedam minuta kasnije Vuković postigao gol za 6:0.

Agoniju Modriče završio je Amidžić u 84. minuti za konačnih 7:0.

Podsjetimo, Modriča je u prošlom kolu na svom stadionu doživjela debakl i istim rezultatom poražena od Krupe.

Drina je u Zvorniku savladala ekipu Željezničara iz Banjaluke sa 4:1. Već u trećoj minuti iz penala siguran je Ćulum i to je 1:0 za domaćina. Sedam minuta kasnije 2:0 za domaćina, a strijelac je Beatović. Na 3:0 povisio je Sarčević u 23. minuti, da bi četiri minute kasnije Jovandić smanjio na 3:1.

U drugom poluvremenu smo vidjeli još jedan gol u 63. minuti za konačnih 4:1.

Famos je kao domaćin iznenadio Zvijezdu 09 i savladao minimalnim rezultatom 1:0. Gol odluke desio se u 74. minuti kada je Blažić zatresao mrežu gostiju.

Kozara je kao domaćin doživjela ubjedljiv poraz od Slavije. Bilo je 0:3.

U 32. minuti Dabić dovodi goste u vodstvo i sa tim rezultatom se odlazi na odmor. U drugom poluvremenu su viđena još dva gola, oba u mreži Kozare. Prvo je Bogučanin u 70. minuti povisio na 0:2, da bi konačnih 0:3 postavio Boro u 90. minuti.

Krupa je deklasirala ekipu Omarske sa 6:0.

U prvom poluvremenu vidjeli smo 3 gola. Prvo je Nuhanović u 10. minuti doveo domaćine u vodstvo, da bi u 13. minuti Mrzić i 16. Perović doveli Krupu do 3:0.

U drugom poluvremenu na golove se čekalo sve do 73. minute kada je Raković povisio na 4:0, da bi tri minuta kasnije Nikodinović povećao na 5:0.

Konačni rezultat postavio je Krneta u 90. minuti.

Utakmica u kojoj nismo vidjeli golove bila je ona u Prnajvoru između Ljubića i Rudara.

Prava drama je viđena u Derventi gdje je Tekstilac bio sa igračem manje čitavo drugo poluvrijeme i uspio postići pogodak u 74. minuti preko Bašića za 1:0. Ipak duboko u sudijskoj nadoknadi Alić postiže pogodak za 1:1, i tako svom timu donosi bod, iako su sigurno željeli čitav plijen.

Utakmice Radnika i Slobode Mrkonjić grad, odnosno Sutjeske i Podrinja počinju u 19 časova čime će biti kompletirano ovo 7. kolo.