RAT MANČESTERA I LIVERPULA Titule otkrivaju koji je grad najfudbalskiji u Engleskoj

Englezi ne mogu bez fudbala i bez takmičenja, pa su tako u posljednje vrijeme počeli priču o tome koji je grad najfudbalskiji. Mrtva trka vodi se između Mančestera i Liverpula.

Mančester junajted - Liverpul

Ako je suditi po osvojenim šampionatima, onda je u prednosti grad “Bitlsa”. Liverpul ima 19 naslova, a Everton devet, što je ukupno 28 titula šampiona.

S druge strane, Mančester ima ukupno 27 naslova – Junajted ima 20 titula dok je gradski rival Siti osvojio sedam. Mančester siti je na najboljem putu da na kraju ove sezone osvoji i svoj osmi naslov.

U najstarijem takmičenju, FA kupu, u prednosti je Mančester. Junajted je osvojio 12 trofeja, a Siti 6, ukupno 18. S druge strane, klubovi iz Liverpula su zajedno osvojili 12 FA kupova: Liverpul 7, a Everton 5.

Mančester Siti

U Liga kupu Liverpul ima osam naslova, dok Everton nikad nije osvojio ovo takmičenje. Mančester junajted ima pet Liga kupova, a Siti je ovo takmičenje osvojio sedam puta.

U Evropi je Liverpul mnogo bolji od Mančestera. Liverpul je šest puta bio šampion Evrope i jednom klupski prvak svijeta, a osvojio je i tri Kupa UEFA, te četiri Superkupa Evrope. I gradski rival Everton ima jedan Kup pobjednika kupova.

Everton

Mančester junajted je tri puta bio šampion Evrope, jednom osvajač Kupa pobjednika kupova, dva puta Kupa UEFA i jednom Superkupa Evrope. Junajted je, dodajmo, jednom bio i klupski prvak svijeta.

Mančester siti je mnogo slabiji, sa samo jednom osvojenom trofejem u Kupu pobjednika kupova.

Na kraju, kad se sve sabere, klubovi iz Mančestera su osvojili ukupno 56 trofeja, a timovi iz Liverpula 53. Prevagu su odnijeli bolji rezultati Sitija i Junajteda u FA kupu i Liga kupu Engleske.

Ako je za utjehu, onda treba naglasiti da je Liverpul najuspješniji engleski klub kad su u pitanju takmičenja pod okriljem UEFA.