REMI NA NOU KAMPU Po gol za Barselonu i Napoli

Fudbaleri Barselone i Napolija remizirali su 1:1, u prvoj utakmici šesnaestine finala Lige Evrope.

Derbi ove faze takmičenja bolje je otvorila italijanska ekipa, gol u 29. minutu postigao je Pjotr Zjelinski, da bi Blaugrana u 58. preko Ferana Toresa iz penala, izjednačila.

Barselona, koja nikada nije osvojila drugo po kvalitetu evropsko takmičenje, bila je bolji rival, ali, čini se, da su izostale stopostotne šanse.

Najozbiljniju priliku imao je Feran Tores nakon dobre tranzicije i dodavanja Obamejanga u 28. minutu, ali je njegovu šut otišao pored gola.

Kazna je stigla samo minut kasnije, Elmas je lepo proigrao Zjelinskog, čiji je prvi udarac odbranio Ter Štegen. Ipak, iz drugog pokušaja, Poljak je zakucao loptu u mrežu.

Barselona je od samog starta drugog poluvremena preuzela inicijativu, krenula po izjednačenje i do njega uskoro došla.

Traore je centrirao, lopta je u ruku pogodila Žezusa, što je sudija Kovač, uz pomoć VAR-a, okarakterisao kao penal. Siguran sa bele tačke bio je Feran Tores.