Barselona silna u Napulju, oproštaj Dortmunda od Evrope

Fudbaleri Barselone su u revanš susretu plej-ofa za osminu finala Lige Evrope kao gosti deklasirtali Napoli sa 4:1.

Žordi Alba i Frenki de jong su pogocima u 8. i 13. minutu donijeli dva gola prednosti Kataloncima, da bi zaostatak prepolovio Lorenco Insinje sa bijele tačke u 23. minutu.

Ipak, pred odlazak na odmor Žerar Pike je povisio prednost gostiju, da bi sve dileme oko pobjednika duela lijepim golom otklonio Pjer-Emerik Obamejang u 59. minutu.

Konačnih 2:4 postavio je Mateo Politano u 87. minutu meča.

Prvi duel završen je bez pobjednika (1:1), tako da je španski tim sa ukupnih 5:3 prošao dalje.

Borusija Dortmund je završila ovosezonsko učešće u Evropi pošto je poslije 2:4 kod kuće u revanšu remizirala sa Glazgov Rendžersima, a bilo je 2:2.

Plej-of za osminu finala Lige Evrope, revanš mečevi:

Braga – Šerif Tiraspolj penalima penalima 3:2, 2:0 (prvi meč 0:2)

Betis – Zenit 0:0 (3:2)

Napoli – Barselona 2:4 (1:1)

Glazgov Rendžers – Borusija Dortmund 2:2 (4:2)

Dinamo – Sevilja 1:0 (prvi meč 1:3)

Lacio – Porto 2:2 (1:2)

Olimpijakos – Atalanta 0:3 (0:1)

Real Sosijedad – RB Lajpcig 1:3 (2:2).

Žrijeb za osminu finala biće obavljen danas u 12 časova, a u njemu će da se nađe i beogradska Crvena zvezda.