Prelijep gol Knaufa, Kostić vrlo dobar: Ajntraht i Barselona remizirali (VIDEO)

Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta i Barselone su odigrali neriješeno 1:1 u prvoj utakmici četvrtfinala Lige Evrope.

Domaći tim je u prvom poluvremenu bio bolji rival, ali nije uspio da dođe do prednosti, tako da se na odmor otišlo sa rezultatom 0:0.

Ipak, poslije nepuna tri minuta igre u nastavku Ansgar Knauf je prihvatio izbijenu loptu nakon kornera i zatim sjajno šutirao, te pogodio gornji lijevi ugao nemoćnog Mark-Andrea ter Štegena.

Katalonski tim je igrao blijedo sve do ulaska u igru Usmana Dembelea i Frenkija de Jonga koje je trener Ćavi Ernandez poslao na teren u 62. minutu.

Četiri minut kasnije Dembele je proigrao Ferana Toresa, a ovaj je poslije duplog pasa sa De Jongom zatresao mrežu domaćih i donio izjednačenje gostima.

U 78. minutu Lukas Silva melo Tuta je zbog prekršaja nad Pedrom Lopzeom Pedrijem dobio drugi žuti karton, tako da je Ajntraht do kraja igrao sa igračem manje.

Veoma dobru partiju u redovima njemačke ekipe pružio je srpski reprezentativac Filip Kostić, a utakmicu je sudio Srđan Jovanović koji je svom zemljaku pokazao žuti karton u finišu prvog poluvremena.

Arbitar iz Srbije je u prvom poluvremenu kod rezultata 0:0 dosudio penal za domaće, ali ga je poništio poslije pregledanja snimka.