LIGA EVROPE Pobjede Lajpciga i Ajntrahta

Fudbaleri Ajntrahta pobijedili su Vest Hem u gostima rezultatom 2:1 u prvoj utakmici polufinala Lige Evrope. U drugom polufinalu Lajpcig pobijedio Rendžers sa 1:0.

Svega 49 sekundi bilo je dovoljno Ajntrahtu da dođe do prednosti. Poslije centaršuta Rafaela Borea na drugu stativu je utrčao Ansgar Knauf i glavom zakucao loptu u mrežu. Fantastičan start nemačkog tima!

Vest Hem je izjednačio na 1:1 u 27. minutu strijelac je Majkl Antonio. Poslije ubačene lopte Pabla Fornalsa, Kurt Zuma je glavom vratio loptu na drugu stativu, gdje je Antonio klizećim startom donio poravnanje

Do nove prednosti Ajntrajt je stigao u 54. minutu. Strelac je Daiči Kamada. Fenomenalna akcija Orlova, dupli pas pred šesnaestercem i udarac Soua, koji je zaustavio Areola, ali se lopta odbila pravo na nogu Kamadi koji je pogodio.

Trenutak odluke u drugom meču dogodio se u 85. minutu kada je Anhelinjo natrčao je na odbijenu loptu i iz prve zahvatio volej nakon kojeg je sa 16 metara postigao prelijep gol.