KOSTIĆ JUNAK U DRAMI Ajntraht izbacio Barselonu, Srbin dvostruki strijelac i asistent (VIDEO)

Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta su se plasirali u polufinale Lige Evrope, a Filip Kostić je pružio odličnu partiju.

Njemački tim je kao gost savladao Barselonu i tako izborio put među četiri najbolje ekipe, a srpski reprezentativac je bio dvostruki strijelac.

Prvi pogodak postigao je u četvrtom minutu sa bijele tačke, a drugi u 67. minutu kada je iskosa sa lijeve strane poslao loptu u dalji ugao i tada je bilo jasno ko će u narednu rundu.

Pored njega u strijelce se upisao i Rafael Bore u 36. minutu, a Kostić mu je bio asistent.

Serhio Buskets je u 84. minutu zatresao mrežu gostiju, ali je gol poništen zbog ofsajda nakon reakcije iz VAR sobe.

Isti igrač je u prvom od devet minuta sudijske nadoknade topovskim udarcem sa 20-ak metara uspio da savlada gostujućeg golmana Kevina Trapa.

Uslijedili su napadi domaće ekipe, a igrao se već 10. minut dodatnog vremena kada je Memfis Depaj realizovao penal za konačnih 2:3 koji su njemačkoj ekipi donijeli prolazak u polufinale.

Ajntraht će u polufinalu da igra protiv Vest Hema, dok drugi par čine RB Lajpcig i Glazgov Rendžers.