REMI U PODGORICI BiH nije uspjela da sačuva vođstvo

Bosna i Hercegovina je osvojila bod u Crnoj Gori! Ekipa Ivajla Peteva je prva došla do prednosti, ali nije uspjela da je sačuva do kraja.

Crnogorci su prvi zaprijetili u četvrtoj minuti udarcem Vladimira Jovovića, ali je Ibrahim Šehić zaustavio ovaj pokušaj. Dvije minute kasnije pokušao je Denis Hadžikadunić.

U 28. minuti Amer Gojak je blokirao pokušaj Adama Marušića.Najbolju šansu u prvom poluvremenu imali su domaći u 41. minuti kada je Jovović nakon solo prodora pogodio prečku.

BiH je prva povela u 62.minuti. Akciju Prevljaka i konfuziju domaće odbrane iskoristio je Luka Menalo i donio prednost.

Ipak Crnogorci su uspjeli da izjednače. Nikola Krstović je sjajno pokrenuo akciju, a Marušić je pogodio mrežu za 1:1. Nakon toga domaći su mogli i do preokreta. No srećom njihov pokušaj je završio pored stative

Rezultati:

Liga A: Engleska –Italija 0:0, Mađarska –Njemačka 1:1, Holandija –Poljska 2:2, Vels- Belgija 1:1

Liga B: Ukrajina –Jermenija 3:0, Irska –Škotska 3:0, Crna Gora –BiH 1:1, Rumunija – Finska 1:0.

Liga C: Farska ostrva –Litvanija 2:1, Luksemburg –Turska 0:2.