REVIJA PROMAŠAJA Zvezda nije uspjela da kruniše terensku inicijativu protiv Vardara

Crvena zvezda je zabilježila prvi remi tokom priprema. Beograđani su imali potpunu dominaciju u duelu protiv Vardara, ali nisu uspjeli da postignu gol. Na kraju je bilo 0:0.

FOTO D.BASARA/RAS SRBIJA

U prvom poluvremenu Zvezda je u potpunosti dominirala terenom i imala  četiri dobre šanse pred golom Vardara, no rezultat se nije mijenjao.

Beograđani su prvi zaprijetili u 7. minuti. Simić je pokušao da doda loptu do Boaćija, ali je golman Vardara bio oprezan. Raspoloženi Miloš Vulić je u 27.minuti pokušao da iznenadi čuvara mreže gostiju udarcem sa oko 20 metara i malo je nedostajalo da postigne gol.

Najbolju priliku u prvom dijelu imao je Ričmond Boaći četiri minuta kasnije i nije pogodio. Pavkov je spustio loptu do saigrača koji je poslao preko gla. Zatim je pokušao i Vulić iz slobodnoh udarca u 42.minuti, a poslao je loptu preko gola.

U nastavku je trener Dejan Stanković pružio šansu potpuno novom timu, ali se nastavio pritisak Zvezde. Zaprijetili su prvo Vukanović, pa Gajić. U 70. minuti Milunović je nakon kornera pogodio stativu. Deset minuta kasnije mladi Konotar je ubacio, a Tomane glavom poslao loptu pored gola. Dosta su igrači beogradskog tima komplikovali pred golom rivala pa su u tri dobre situacije kasno došli do udarca.

Zatim je Krstović izblokiran a crnogorski napadač je imao još jednu šansu u kojoj je prebacio loptu preko gola.