REZULTAT KARIJERE Kineskinja se plasirala u finale Australijan open i zakazala okršaj sa Sabalenkom

Kineska teniserka, Ćinven Ženg druga je finalistkinja Australijan open. Ona je bez mnogo problema uspjela da savlada Dajanu Jastremsku iz Ukrajine u dva seta i tako zakazala okršaj sa Arinom Sabalenkom iz Belorusije u borbi za trofej - 2:0 (6:4, 6:4).

Odigrala je zaista odlično Ćinven Ženg kroz dobar dio meča, pa će baš ona biti rivalka Sabalenki, koja je u drugom polufinalu bila bolja od Koko Gof iz SAD.

Meč je potrajao oko sat i 40 minuta, a osim početka, Ženg je diktirala tempo kroz ostatak susreta.

Povela je Jastremska uz brejk prednosti na početku prvog seta, ali je Ženg odmah uzvratila, napravila brejk, a potom i još jedan kojim je riješila ovaj prvi set.

U drugom setu je početak bio dramatičan, jer je Jastremska ispustila servis, poslije čega je istu stvar učinila i Ženg, ali je Kineskinja sakupila snagu, pribrala se i potom i sama napravila još jedan brejk vrijedan pobijede i tako napravila najbolji rezultat u karijeri.

Veliko finale Australijan opena kod dama zakazano je za subotu.