RUMUNI PRVI U GRUPI Goleada Francuza i Grka u Atini

Utakmicama u grupama B, D i I, spuštena je zavjesa na kvalifikacije za Evropsko prvenstvo u Njemačkoj.

Jedina nepoznanica bila je u grupi D, gdje su se za posljednje mjesto u Euru iz kvalifikacija borili Hrvatska i Vels, ne u međusobnom duelu, a na kraju su se radovali Hrvati.

Izabranici Zlatka Dalića su u Zagrebu pobedili Jermeniju sa 1:0, dok su u Kardifu Vels i Turska remizirali rezultatom 1:1, pa su na kraju Turci osvojili ovu grupu sa 17 bodova, jednim više od od Hrvatske.

Turci su inače još u oktobru izborili plasman na EURO.

Hrvati su “visili” pred dva posljednja novembarska kola, Vels je bio taj koji se pitao, trebale su mu dvije pobjede, ali ga je skupo koštao subotnji remi u Jerevanu (1:1). Luka Modrić i društvo dobili su novu šansu i nisu je propustili večeras na “Maksimiru”.

U grupi I je bilo jasno da na EURO idu Rumunija i Švajcarska, a večeras su ove dvije selekcije u Bukureštu vodile direktnu borbu za prvo mjesto.

Domaćin je bio bolji i slavio je sa 1:0. Strijelac je bio Alibek u 50. minutu. Švajcarci su odigrali veoma loše kvalifikacije, ali grupa je bila takva da je mogla da istrpi njihove brojne kikseve.

U preostale dvije utakmice u ovoj grupi, Izrael je pobijedio u Andori sa 2:0, a Belorusija je rezultatom 1:0 slavila u Prištini.

Grupa B je donijela mečeve bez takmičarskog značaja.

Francuska je u Atini potvrdila svoje prvo mjesto, ali je hrabra Grčka osvojila bod, odigrala 2:2 i spriječila Francuze da, uz Portugal, budu ekipa sa svim pobjedama u kvalifikacijama.

Gosti su poveli preko Kolo Muanija u 42. minutu, a onda preokret Grka golovima Bakasetasa u 56. i Joanidisa u 61. minutu. Konačan rezultat postavio je Fofana u 74, pišu Sportske.net.

Holandija je svoje drugo mjesto pečatirala na Gibraltaru. Domaćin je u subotu stradao u Fraancuskoj i izgubio 14:0, a večeras je poražen sa 6:0. Het-trik je upisao Stengs, a još su pogađali Vajfer, Kupmajners i Gakpo.