ŠANSA ZA BORAC Remi Zrinjskog i Sarajeva, Banjalučani mogu na prvo mjesto

Zrinjski i Sarajevo su u jednom od derbija 27. kola Premijer lige BiH odigrali neriješeno 1:1.

Mostarci su poveli pogotkom Miloša Filipovića sa bijele tačke u 38. minutu, a prethodno je Andrej Đokanović u svom šesnaestercu faulirao Dragana Juranovića.

Gosti su se dosta bunili, smatrajući da penal nije postojao, međutim sudija Frano Jelić nije promijenio svoju odluku.

Matijas Fanimo je u igru ušao u 75. i samo dva minuta kasnije je sjajnim golom poslije prodora donio izjednačenje “bordo” timu, odnosno postavio je konačan rezultat susreta.

Ovakav ishod ide na ruku Borcu koji može da trijumfom nad Širokim Brijegom preuzme prvo mjesto na premijerligaškoj tabeli.

Banjalučani imaju tri boda manje od Sarajlija, ali bolju gol razliku i ukoliko sutra veče pobijede biće prvoplasirani.

Premijer liga BiH, 27. kolo: subota: Sloboda – Mladost 1:0, Velež – Krupa 2:1, Zrinjski – Sarajevo 1:1, nedjelja: Tuzla Siti – Radnik (15), Željezničar – Olimpik (17), Borac – Široki Brijeg (19 časova).

Plasman: Sarajevo 53, Velež 51, Borac 50, Zrinjski 49, Široki Brijeg 45, Tuzla Siti 41, željezničar 40, Sloboda 28, Mladost 27, Radnik 21, Olimpik 20, Krupa 19 bodova.