SINER SIGURNO DO FINALA Alkarasov dželat nije imao snage za još jedno iznenađenje (VIDEO)

Italijanski teniser Janik Siner drugi je finalista Mastersa u Torontu.

Siner slavi

Osmi igrač svijeta je u polufinalu bio bolji od Tomija Pola rezultatom 6:4, 6:4, poslije jednog časa i 53 minuta igre.

Sineru će ovo biti treće finale turnira iz serije 1000, nakon dva poraza u Majamiju 2021. i 2023. godine.

Juriće i osmu titulu u karijeri, baš kao i njegov protivnik Aleks de Minor, koji je u nešto ranije izbacio Alehandra Davidoviča Fokinu.

Nije baš najbolje Siner krenuo duel protiv Pola, koji je u prethodnoj rundi eliminisao Karlosa Alkarasa, a servis je izgubio odmah u prvom gemu.

Uzvratio je ribrejkom, da bi se uloge okrenule u šestom i sedmom gemu, nova razmjena brejkova, a onda i ključni, koji je Siner napravio u 10. gemu, kada je iskoristio prvu set loptu.

Imao je Janik prednost i tokom drugog seta, ali se Pol u osmom gemu vratio. Doduše, samo na kratko.

Siner je opet u 10. gemu uspio da mu oduzme servis i iskoristi treću meč loptu, navodi B92.

Finale je na programu u nedjelju od 22 časa.