Široki bez šanse: Igokea je u finalu plej-ofa prvenstva BiH

Košarkaši Igokee osigurali su plasman u finale plej-ofa! Tim iz Laktaša je u drugoj utakmici polufinalne serije savladao ekipu Širokog sa 77:70 i sa ukupnih 2:0 postao prvi finalista.

Prva četvrtina donijela je ujednačenu igru, a istu su „igosi“ riješili u svoju korist 17:20. Druga dionica igre pripala je takođe Igokei ovog puta sa sedam razlike pa se na pauzu otišlo sa prednošću Aleksandrovčana od deset poena 37:47.

Širokobriježani su nakon nešto manje od pet minuta igre u drugom dijelu uspjeli prići na četiri poena razlike, ali su gosti ponovo uspjeli da pobjegnu na +10 pred posljednjih deset minuta.

„Igosi“ su identičnu prednost uspjeli sačuvati skoro do samog kraja te finale obezbijediti sa pobjedom od sedam poena razlike iako su u posljednjoj četvrtini postigli samo 12 poena.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio Savo Lešić sa 14 poena. Jedan poen manje postigao je Kosta Kondić dok je Dragan Milosavljević postigao 12.

U ekipi Širokog Mateo Čolak postigao je 15, Martin Junaković 13, a Tim Tomažić 12.

Igokea će u finalu igrati protiv boljeg iz duela Bosna – Borac, a ova dva tima će majstoricu odigrati u Boriku, navodi Mondo.