(VIDEO) DRAMA U BARU Mornar nakon neizvjesne završnice slomio Igokeu, Uroš Luković prikucao pobjedu

Košarkaši Igokee poraženi su od Mornara u 23. kolu ABA lige rezultatom 86:84.

Po četvrtinama je bilo 20:17, 19:17, 15:27, 29:22.

Utakmica je u prvom poluvremenu bila veoma ujednačena i tako su Barani na pauzu otišli sa malim prednosti od 4 poena.

U trećoj četvrtini Igosi se vraćaju u život i prelaze u vođstvo.

Međutim Mornar serijom u posljednjoj četvrtini odlazi na plus 10, ali Igosi se nisu predavali i stigli su taj minus, međutim Mornar je odigrao smirenije u zadnjem minutu i izvojevao pobjedu pogotkom Uroša Lukovića u posljednjem sekundu meča.

Najefikasniji u redovima Igokee bio je Nikola Marić sa 18 poena i Marko Jošilo sa 15 poena i 12 skokova.

Kod Barana najviše su se istakli Markus Veders sa 20 poena i Uroš Luković 15 poena.

Ekipa Igokee u narednom kolu igra sa Krkom u Laktašima , dok Mornar ide na noge Cedevita Olimpiji.

Igosi se nalaze na 8. mjestu sa skorom 11-11, dok se Barani grčevito bori za opstanak sa skorom 4-18.