SITI JE LIGA ZA SEBE Brentford u nevjerovatnom meču na kraju odnio pobjedu

Fudbaleri Mančester sitija ubjedljivo su savladali Bornmut na "Etihadu" sa 6:1 u okviru 11. kola Premijer lige.

Nije bilo problema za šampiona Engleske koji je danas napunio mrežu Bornmuta pred svojim navijačima na pogon fenomenalnog Žeremija Dokua koji je bio nezaustavljiv na lijevom krilu ovog popodneva.

Belgijanac je upisao čak četiri asistencije na ovom meču i postigao jedan pogodak. Učestvovao je, dakle, kod pet od šest golova svog tima. Kod posljednjeg su ga preduhitrili Bob i Ake koji je bio strijelac. Tako je Doku izjednačio rekord Premijer lige po broju asistencija na jednoj utakmici, koji, između ostalih, drži i  Dušan Tadić.

Izuzetno zanimljivo bilo je u Brentfordu gdje smo vidjeli čak dva preokreta i trijumf domaćina od 3:2. Ekipa Tomasa Frenka povela je pogotkom Nila Mopeja u 10. minutu, a onda stiže ekspresan preokret preko fenomenalnog gola Kudusa i Bovena u roku od sedam minuta.

Zatim je u 55. minutu Mavrapanos postigao autogol za 2:2, da bi Kolins u 70. minutu režirao preokret Brentforda i tri boda, pišu Sportske.net.

Na “Gudisonu”, pomalo iznenađujući remi Evertona i Brajtona koji je važio za favorita u duelu sa ekipom Šona Dajča. Mikolenko je u sedmom minutu donio vođstvo Evertonu, a Ešlija Janga prati loša sreća u posljednje vrijeme. Nakon crvenog kartona u Mersisajdu, sada postiže autogol za konačnih 1:1.

Dramatičan meč viđen je u Šefildu gdje je u devetom minutu nadoknade Norvud realizovao penal koji je skrivio Fabio Silva za pobjedu domaćih 2:1.