SJAJNI KLASIKO Real se osvetio Barseloni

Real Madrid se revanširao Barseloni za poraz u proteklom šampionatu. Madriđani su odigrali odličan meč i na kraju su slavili sa 3:1.

Prvi dio utakmice je u potpunosti pripao fudbalerima Real Madrida. Poveli su u 12.minuti.

Vinisijus je pobjegao čuvarima loše šutirao ali je Ter Štegen odbio loptu ka Benzemi koji je imao lak posao.

Zatim je Barselona imala jedinu pravu priliku. Levandovski se propisno obrukao kada je promašio prazan gol.

To je na kraju kaznio Valverde koji je u 35. minutu duplirao prednost “kraljevskog kluba”. Previše prostora su mu ostavili gostujući igrači i on se namjestio i pogodio.

U nastavku Real je još jednom zatresao mrežu. Benzema je pogodio ali je svemu prethodila nedozvoljena pozicija.

Nakon toga Barselona je preuzela inicijativu ali sve do finiša nije uspjela da opasnije ugrozi gol Tibo Kurtoe. Tada je Feran Tores kaznio prvu veliku grešku odbrane Reala.

Barselona je zatim mogla do izjednačenja nakon šanse za Ansu Fatija.

I onda je uslijedio napad Reala u kojem je Rodrigo izborio penal. On je preuzeo odgovornost i pogodio za 3:1. Real je tako ostao bez poraza u šampionatu.