SJAJNI USPJESI Džudisti blistali u Bugarskoj

Na prvenstvu Balkana za seniore i seniorke u Bugarskoj, judoke iz Bosne i Hercegovine i Republike Srpske zabilježili su zavidan uspjeh.

Na kraju prvog dana u individualnoj konkurenciji takmičari iz BiH su osvojili drugo mjesto u generalnom plasmanu, rekao je Ognjen Pavlović potpredsjednik Džudo saveza BiH i predsjednik Džudo saveza RS.

Reprezentativci BiH postigli su sjajan rezultat osvojivši 15 medalja od čega je 11 odličja otišlo u klubove iz Republike Srpske.

Medalje su osvojili: Marko Rosuljaš – 60 bronza (Sokolovi), Milkica Đurić – 48 bronza (Panter), Andrea Simović +78 bronza (Famos), Borjana Marjanac +78 bronza (Borac), Sandra Popović – 52 bronza (Sokolovi). Vuk Divljan – 73 bronza (Randori), Anđela Samardžić – 57 srebro (Bosna), Božidar Vučurević – 81 srebro (Leotar), Džejla Kožljak – 63 bronza (Vogošća), Toni Miletić – 90 zlato (Bosna), Aleksandra Samardžić – 70 zlato (Bosna), Sofija Pajić – 70 srebro (Zvijezda), Ognjen Gazdić – 100 bronza (Randori), Lana Lubura – 78 bronza (Famos), Patrik Savić +100 bronza (Banja Luka).

Drugog takmicarskog dana BiH reprezentacija je u ekipnom nastupu u mix timu zauzela prvo mjesto Juče je održan i izborni Kongres Balkanske džudo Asocijacije. Za predsjednika Balkanske asocijacije izabran je Branislav Crnogorac.