SJAJNO VEČE Bogdanović i Pokuševski rešetali rivale (VIDEO)

Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović odigrao je jednu od najboljih utakmica i vodio Atlantu do trijumfa nad Indijanom 132:123.

Bogdanović je sjajnim šutem “izrešetao” Pejserse i sačuvao Hoksima sigurnost za mjesto koje vodi u plej-in turnir. Reprezentativac Srbije vratio se poslije jedne utakmice pauze zbog nelagodnosti u desnom koljenu i odmah potvrdio da je kraći odmor bio samo predostrožnosti radi.

Na parketu je proveo manje od 29 minuta i za to vrijeme postigao 29 poena i zabiležio pet skokova.Tri poena mu je nedostajalo da izjednači rekord sezone koji je postavio prije nekoliko dana protiv Njujork niksa.

Ubedljivo je bio najefikasniji jer je Tre Jang podbacio, a najveću podršku imao je u Klintu Kapeli, koji je duel završio sa 22 poena i 15 uhvaćenih lopti.

Kod domaćina, Badi Hild je predvodio strelce sa 26 poena, jednim više od Hejlbartona, koji je upisao i 13 asistencija.

Sjajno veče zaokružio je Aleksej Pokuševski koji se našao u startnoj postavi Tandera i odigrao više od 41 minuta u pobjdi 134:131.

Svoju minutažu i pobjedu umalo je krunisao prvim tripl-dablom jer je završio sa 11 poena (4/11 iz igre, 2/6 trojke), uz osam skokova i 11 asistencija. Nedostajale su mu samo dvije uhvaćene lopte za taj podvig, upisao je i blokadu, ali i šest izgubljenih lopti.