KRAJ SJAJNE SERIJE Bogdanović pogađao, ali nedovoljno za trijumf Atlanti(VIDEO)

Nevjerovatnoj seriji Atlanta Hoksa konačno je došao kraj. Poslije sedam vezanih pobjeda, Toronto Reptorsi su uspjeli da ih savladaju sa 106:100.

KRAJ SJAJNE SERIJE Bogdanović pogađao, ali nedovoljno za trijumf  Atlanti(VIDEO)

Iako poražen, Bogdan Bogdanović je ostavio sjajan utisak na meču, u kojem je Atlanta igrala bez prve zvijezde Treja Janga. Bogdan je u finišu mogao da izraste u junaka Hoksa, sa dvije trojke ih je doveo na pola koša zaostatka, ali to je bilo sve što su domaći mogli da naprave.

Srpski reprezentativac je nastavio sa dobrom formom, pa je susret završio kao drugi najbolji strijelac u svojim redovima sa 18 poena, ali i pet skokova i četiri asistencije.

Bogdan je držao svoj tim u igri i konstantno pogađao kada je bilo najpotrebnije, čime je spriječavao Reptorse da se odlijepe na veću razliku. Većinu poena ubacio je u posljednjoj četvrtini (11), iako ga u prve tri šut nije najbolje služio.

Sa dvije vezane trojke istopio je prednost gostiju i doveo Hokse na pola koša minusa, ali nije bilo dovoljno… Anunobi je preciznim šutem na 20 sekundi do kraja donio dva poseda prednosti Reptorsima.

Toronto je sa 31 poenom predvodio Geri Trent Džunior, dok je Sijakam dodao 25.

U Atlanti je od Bogdanovića efikasniji bio samo Kevin Erter sa 26 poena, dok je dvocifren bio još samo Denadre Hanter sa 17.

Odigrano je večeras još nekoliko zanimljivih duela, a najveću pažnju privukao je okršaj Filadelfije i Memfisa u Pensilvaniji. Riješen je tek u produžetku, a pobjedu su odnijeli Seventisiksersi – 122:119 (111:111).

Filadelfija je tako upisala peti vezani trijumf i trenutno je treća na tabeli Istoka sa učinkom 31-19. Grizlisi su poraženi poslije tri vezane pobjede, a poslije 18. poraza u sezoni su i dalje bezbjedni na trećem mjestu zapadne konferencije (35-18).

Dža Morant je u finišu imao priliku da izraste u junaka. Pri rezultatu 111:109 u korist domaće ekipe krenuo je u prodor i pogodio za dva pod faulom. Izašao je na crtu na osam sekundi do kraja i promašio bacanje. U narednom napadu Set Kari je pokušao da donese pobjedu Siksersima, ali je promašio šut za dva poena, te se otišlo u produžetke.

Imao je Memfis sve u svojim rukama, ali su Deni Grin i Tajris Meksi imali drugačije planove. Bivši NBA šampion je ubacio trojku na minut i po do kraja, potom je Morant promašio, a Meksi poslije polaganja preokrenuo rezultat na 26 sekundi do isteka vremena. Zair Vilijams potom propušta priliku da vrati prednost gostima, a tačku stavlja Australijanac Meksi polaganjem sa zvukom sirene.

Junak Meksi je na kraju bio najefikasniji u pobjedničkoj ekipi sa 33 poena, dok je 31 dodao Tobajas Heris.

U Memfisu 37 poena Moranta, dok je samo tri manje dodao Desmond Bejn (rekord sezone).