SKANDAL, GREŠKA I PORAZ Zvezda se vratila "iz mrtvih" i onda opet pala (VIDEO)

Košarkaši Crvene zvezde ispustili su veliku šansu u Kaunasu, pa su poraženi nakon produžetka u zaostaloj utakmici Evrolige 103:98.

Beograđani su imali odličnu šansu da slave jer su imali tri poena prednosti u posljednjoj četvrtini, ali su pustili domaćem timu da pogodi za tri poena i izbori produžetak.

Žalgiris je puno bolje otvorio meč. Poveli su domaći 11:2, a Zvezda se mučila u napadu gdje nije pronalazila dobra rješenja. U tim trenucima proradio je Ognjen Dobrić sa pet vezanih poena. Domaći tim je birao dobra rješenja, pa je prva četvrtina završena prednošću 23:14.

Nastavili su Litvanci sa pametnom igrom i u drugoj četvrtini gdje su držali dvocifrenu prednost koja je iznosila od 10 do 14 poena.

U trećoj četvrtini proradio je Zvezdin napad. Na krilima Kalinića i Davidovca krenula je sjajna serija. Pogađali su Beograđani i u šutu za tri poena pa su došli do potpunog preokreta i devet poena prednosti 67:58. Ovaj period su dobili sa 35:15.

Ipak domaći tim se vratio. Uspjeli su da se priviknu na Zvezdinu višu petorku tako da je uslijedio period izjednačene igre.

Sklonjena zastava Srpske

Navijači Žalgirisa su tokom meča skandirali protiv Srbije a u posljednjoj četvrtini je od navijača beogradskog tima koji su bili iza klupe traženo da ne razvijaju zastavu Republike Srpske. Obezbjeđenje je prišlo navijačima gostujućeg tima i zamolili da je više ne pokazuju jer “provociraju” domaće navijače.

Pri rezultatu 80:80 Marković je pogodio sjajnu trojku, da bi zatim Beograđani uspjeli da se odbrane. Kalinić je pogodio za 85:80. Lekavičius je zatim smanjio na 50 sekundi prije kraja.

Zatim je Ognjen Dobrić bio siguran sa linije slobodnih bacanja, da bi veliku grešku u odbrani kaznio Milaknis trojkom za novu dramu. Nakon toga je Davidovac pogodio jedno od dva bacanja a Kavano je pogodio za tri poena i produžetak. Trener Radonjić je bijesnio jer njegov tim nije napravio faul.

U produžetku je domaći tim imao psihološku prednost , pa je poenima Jankunasa za tri poena prelomio meč na svoju stranu .

Ognjen Dobrić je bio najefikasniji u pobjedničkom timu sa 21 poenom, dok je Dejan Davidovac dodao 18. Kod Žalgirisa je Ulanovas imao 18 poena a poen manje je dodao Lekavičijus.