SLAVLJE DENVERA Jokić dokazao ko je MVP lige (VIDEO)

Najbolji srpski košarkaš Nikola Jokić potvrdio je zašto je glavni favorit za osvajanje MVP priznanja u direktnom duelu sa glavnim konkurentom Džoelom Embidom.

Jokić je predvodio Denver do trijumfa nad Filadelfijom rezultatom 114:110 u okršaju dvojice najdominantnijih igrača u NBA ligi. Jokić je ponovo bio glavna figura susreta i pomogao svom timu da napravi veliki preokret i vrati se iz minusa od 19 poena (54:35).

Momak iz Sombora na parketu je proveo 33 minuta i 33 sekunde i za to vrijeme ubacio 22 poena (8/16 iz igre, 1/3 trojke, 5/7 slobodna bacanja), imao 13 skokova, osam asistencija i po dvije ukradene lopte i blokade.

S druge strane, Embid je imao gotovo istu statistiku – 34 poena (11/20 iz igre, 3/3 trojke, 9/10 penali), devet skokova, četiri asistencije, jednu ukradenu loptu i dvije rampe.

Košarkaški svijet sa nestrpljenjem je čekao prvi međusobni duel njih dvojice još od 2019. godine i sada je svima jasno, čak i američkim novinarima koji su stvarali lažnu sliku o MVP trci, ko je bolji u ovom trenutku.

Fila je mnogo bolje počela utakmicu i iskoristila slabiji start rivala, pa je već nakon prve četvrtine bilo +15.Međutim, na krilima najboljeg košarkaša lige, Nagetsi su se ekspresno vratili i već do poluvremena smanjili na 58:53.

Seventisiksersi su u posljednja dva minuta ušli sa 108:107, Našon Hajlend je pogodio trojku, da bi onda Jokić odigrao sjajnu odbranu na Embidu. U sljedećem napadu srpski košarkaš je pogodio spektakularan koš uz faul Kamerunca, ali sudije to nisu sankcionisale.

Interesantno je da je najbolji igrač Filadelfije, u trenucima kada se lomio susret, izbegavao da čuva Jokića, koji je na drugoj strani u svakom trenutku motrio na Embida i spriječio da lopta ide njemu u ruke.

Na kraju, nakon još jedne odlične odbrane i uhvaćene lopte, fauliran je i postigao je posljednji koš za konačnih 114:110.

Osim njega, istakao se spomenuti Hajlend sa 21 poenom, jednim više od Vila Bartona.

Na drugoj strani, Embida je pratio Džejms Harden sa 24 poena, devet skokova i 11 asistencija, dok je Tobi Maksi dodao 19 poena.

Denver je pobjedom zadržao šestu poziciju na Zapadu sa učinkom 41-28, dok je Filadelfija treća na istoku sa istim brojem pobjeda, uz 28 poraza, objavio je RTS.