SLOBODNJAK MU KAO PENAL Zaboravljeni Francuz briljira u Meksiku (VIDEO)

Iskusni francuski napadač Andre-Pjer Žinjak već godinama igra u dresu Tigresa, gdje i na zalasku karijere pruža sjajne partije.

Kada je u ljeto 2015. godine odlučio da je otisne u Meksiko, Žinjak je šokirao brojne ljubitelje fudbala jer je u tom momentu imao tek 28 godina i mnogi su smatrali da ima još dosta toga da kaže u evropskom fudbalu.

Ipak, umjesto u neki od najjačih klubova “starog kontinenta” Žinjak se odlučio za odlazak “preko bare” i to smjerom kojim ide mali broj evropskih fudbalera – ka Meksiku.

Navodno, glavni razlog bijega iz Evropi bili su tada učestali teroristički napadi u Francuskoj i napadač je riješio da ode što dalje. Izbor je na kraju pao na Tigres u koje sada igra već punih sedam godina.

Iako ima već 36 godina i dalje igra u zavidnoj formi, a sinoć je zablistao u osmini finala Aperture postigavši oba pogotka za Tigres (2:0) i odveo ga u četvrtfinale plej-ofa domaćeg prvenstva.

Posebno je pažnju privukao njegov spektakularan pogodak iz slobodnog udarca u 60. minutu, kada je sa udaljenosti od oko 35 metara kao rukom pogodio rašlje protivničkog gola. Mnogi ljubitelji fudbala smatraju da je ovo jedan od najsavršenije izvedenih slobodnjaka koje su ikada vidjeli.

To nije bilo sve od Francuza na ovom meču, pošto je 13 minuta kasnije duplirao prednost svog tima i praktično riješio pitanje pobjednika.

U dosadašnjem dijelu sezone Žinjak je na 17 utakmica upisao učinak od osam golova i dve asistencije, a od dolaska u Tigres sačukupio je 310 nastupa i postigao impresivnih 175 pogodaka uz 42 asistencije.

Ugovor sa meksičkim klubom ističe mu u ljeto 2024. godine, a sigurno će nas do tada počastiti još nekom sličnom majstorijom poput ovog spektakularnog slobodnjaka, piše Sportal.