Košmar kakav se ne pamti: Veljko Paunović ostao bez titule na nesvakidašnji način (VIDEO, FOTO)

Srpski trener Veljko Paunović nije uspio da osvoji titulu u meksičkoj Klausuri sa svojim Čivasom, pošto je doživio nevjerovatan poraz poslije preokreta i produžetaka u revanšu finala plej-ofa od Tigresa.

vELJKO pAUNOvić

Poslije 0:0 u prvoj utakmici na strani, njegov tim je u revanšu pred svojim navijačima vodio sa 2:0, ali se zatim ugasio, primio tri gola i „viđeni“ trofej predao velikom rivalu.

Da je 2:0 najopasniji rezultat osjetio je to na svojoj koži i nekadašnji selektor U20 reprezentacije Srbije, koju je vodio do krova svijeta 2015. na Novom Zelandu.

Golovima Roberta Alvarada u 11. i Viktora Gusmana u 20. minutu, Čivas je imao otvoren put ka 13. tituli, čime bi se na vječnoj listi izjednačio sa najomraženijim protivnikom Klub Amerikom, prenosi Sportal.

Ljudi na krcatim tribinama stadiona Akron su već bili u esktazi, smišljali na koji način će proslaviti prvi pehar poslije šest godina, ali je onda Čivas onda izvršio „samoubistvo iz zasjede“.

Andre Per Žinjak je u 65. iz penala smanjio zaostatak Tigrova, da bi u 72. Sebastijan Kordova poravnao rezultat i odveo meč u produžetke.

Tamo se odlučujući momenat dogodio u 110. kada je Gvido Pisaro zatresao mrežu i cijelu Gvadalaharu bacio u ponor.

Dobio je isti igrač drugi žuti karton u 116, imala je Paunovićeva ekipa igrača više nekoliko minuta, ali nije uspjela da se povrati. Do kraja je i ona ostala sa desetoricom zbog isključenja Gilberta Sepulvede u trećem minutu nadoknade produžetka.

Tigres je osmi put osvojio titulu prvaka Meksika.