Sloga odoljela Širokom: Podjela bodova u Doboju

Sloga je večeras u Doboju remizirala sa Širokim Brijegom 1:1 inače trenutnim liderom Premijer lige BiH.

Dimitrije Zajić

Po veoma teškim uslovima i jakom kišom koja je otežavala situaciju svim akterima ovog duela, ipak je viđena dobra fudbalska predstava.

Gosti dolaze do prednosti u 38. minuti. Popara nepropisno zaustavlja igrača Širokog u kaznenom prostoru, a sudija Marić bez oklijevanja dosušuje jedanesterac za goste. Loptu je uzeo Marijan Ćavar i pogodio za 0:1. Sa tim rezultatom se otišlo na pauzu.

U nastavku bolje utakmicu otvaraju izabranici Zorana Ćurguza, koji u 50. minuti preko Milakovića postižu gol za 1:1.

To je ispostaviće se bio konačni rezultat utakmice.

Treba istaći da je kapiten Marijan Ćavar pocrvenio u 94. minuti.

Sloga u narednom kolu gostuje ekipi Igmana, dok će Široki Brijeg dočekati Velež u jednom od derbija sedmog kola.