ŠOK U NIŠU Selektor Stojković gledao blamažu Radničkog

Ekipa Radničkog eliminisana je od Gzire nakon penala 1:3 te se tako oprostila od evropskih snova.

Nakon prve utakmice koja je završena 2:2, ni u ovoj nije bilo pobjednika nakon 120. minuta rezultat je bio 3:3 ( nakon 90 minuta bilo je 2:2)

Iako su tri puta vodili u regularnom dijelu nisu imali smirenosti pri izvođenju jedanesteraca jer su čak tri puta promašili.

Domaćini su poveli u 15. minuti, da bi gosti čim su krenuli sa centra uzvarili preko Džefersona i poravnali rezultat.

Do kraja utakmice Nišlije uspjevaju probiti bedem Maltežana i golom Petrova u 77. činilo se i obezbjediti prolaz u narednu fazu takmičenja.

A onda šok na Čairu, u 12. minuti sudijske nadoknade Džeferson pogađa za 2:2 i vraća utakmicu na početak te je odvodi u produžetke.

Igrao se 102. minut kada je Pejović iskoristio jedanesterac za domaće i ponovo Nišlijama donio prednost.

U 117. novi šok za domaćina. Na asistenciju Džefersona Maksuel donosi gostima novo izjednačenje i poravnava rezultat na 3:3.

Sa tim rezultatom se otišlo na jedanesterce.

Srećniji i spretniju su bili gosti te tako nakon više od 120. minuta fudbala prošli u naredni krug takmičenja.

Meč će ostati upamćen i po prekidu struje, jer je jedan reflektor na stadionu prestao sa radom. Nakon pauze od 7 minuta, utakmica se nastavila bez ikakvih problema.

Dodajmo i to da je utakmicu sa tribina stadiona Čair posmatrao i selektor fudbalske reprezentacije Srbije, Dragan Stojković Piksi.