ŠOK ZA PROSINEČKOG Njegov tim vodio sa 3:1, pa ekspresno primio 3 gola u finišu utakmice

Robert Prosinečki nema baš start kakvom se nadao u HNL-u. Njegov Rudeš je u prvom kolu rutiniran od strane Rijeke sa 4:0, dok je potom i u drugom kolu zabilježio ogroman maler protiv Osijeka, gdje su poraženi sa 4:3.

Osijek je jedan od favorita za titulu u Hrvatskoj, ali, naletjeli su na tvrd orah protiv Rudeša.

Odlično je Prosinečki pripremio ekipu za ovaj meč. to su pokazali već u prvih 40 minuta, kada su imali ogromnih 3:0 na svojoj strani. Lazarov je postigao gol za 1:0 u 23. minutu, potom je Pasarićek sa dva gola u 34. i 39. doneo veliku prednost.

Ramon Mierez je smanjio na 3:1 i tim rezultatom se otišlo na poluvrijeme.

Sve je slutilo na pobjedu Rudeša, međutim, u 70. minutu je u igru ušao Mijo Caktaš koji je promijenio tok utakmice. Nekadašnji fudbaler Hajduka je prvo u 76. minutu postigao gol za 3:2, potom je u 83. izjednačio na 3:3, a konačnih 3:4 je postavio u 88. minutu susreta.

Apsolutni šok za Prosinečkog i Rudeš, koji će poslije ove utakmice ostati na začelju tabele, navodi Telegraf.