Spektakl na "Artur Ešu”: Alkaras pobjedio Sinera poslije pet sati igre (VIDEO)

Fantastičan meč odigrali su Karlos Alkaras i Janik Siner u četvrtfinalu US Opena.

Dvije mlade zvijezde svjetskog tenisa, priredili su nevjerovatan užitak ljubiteljima tenisa, a poslije pet sati i 15 minuta igre i velikog preokreta, slavio je Alkaras, 6:3, 6:7 (7), 6:7 (0), 7:5, 6:3.

Malo je nedostajalo da bude oboren rekord Open ere kada je riječ o dužini meča na US Openu.

Stefan Edberg i Majkl Čeng su u polufinalu 1992. godine igrali pet sati i 26 minuta, samo 11 minuta kraće je trajao ovaj nestvaran duel.

Španac i Italijan su igrali do 2:52 ujutro po lokalnom vremenu u Njujorku, bio je to bez dileme meč godine.

Šta smo sve vidjeli u toj nevjerovatnoj borbi dvojice tinejdžera, teško je opisati, ali bukvalno sve ono što tenis čini tako uzbudljivim, pokazali su Janik i Karlos.

Šteta je što je jedan od njih dvojice morao da završi takmičenje, a neizvjesnost je bila takva da se do kraja nije znao ko će izaći kao pobjednik.

Teniski spektakl na “Artur Ešu”, počeo je brejkom koji je napravio Alkaras, ali je Siner brzo uzvratio za 2:2.

U finišu seta, Alkaras je ponovo pojačao, još dva puta oduzeo servis Sineru i došao do vođstva, 6:3.

Siner je uspio da sredi redove i prvi dođe do brejka u drugom setu, za 2:1, vodio je sa 5:3, ali bi se Alkaras vratio na 5:5.

Imao je Španac na 6:5 četiri set lopte na servis protivnika, ali nije ih iskoristio.

Siner je dobio taj-brejk sa 9:7 i izjednačio u setovima.

U trećem setu, Alkaras je oduzeo servis Italijanu u petom gemu za 3:2, ali je uporni Janik uspio da se vrati na 4:4.

Da ćemo imati triler bilo je jasno već tada, jer je Alkaras napravio brejk za 6:5, da bi Siner odmah uzvratio ribrejkom i stigli smo do novog taj-brejka.

Alkaras je pao u koncentraciji, Siner je dobio taj lutrijski dio sa 7:0 i činilo se da je Italijan bliži pobjedi.

Ali onda je uslijedio nestvaran preokret. Iako je Siner vodio sa 2:0 i 3:1, borbeni teniser iz Mursije je uzvratio za 3:3, da bi Siner odmah vratio brejk i poveo 4:3.

Nije moglo bez drame, poslije 5:3 za Sinera, vidjeli smo ključni momenat.

Na 5:4, Siner je servirao za pobjedu, spasao brejk loptu, a potom došao i do meč lopte!

Alkaras je uspio da se izvuče, vrati brejk, potom dobije naredna dva gema i sa 7:5 dođe do 2:2 u setovima.

Iako su početkom seta odluke igrali daleko preko četiri sata, djelovalo je kao da su na početku.

Trčali su kao da igraju posljednji poen u životu i priredili publici još jedan fantastičan set.

Izmijenili su brejkove u petom i šestom gemu, da bi na 3:3 uslijedio super finiš Alkarasa koji mu je donio 6:3 i veliku pobjedu, piše B92.

On će u polufinalu igrati protiv Frensisa Tijafoa koji je pobjedio Andreja Rubljova sa 7:6 (3), 7:6 (0), 6:4.