Spektakl na Vimbldonu: Branilac titule ispala sa turnira (FOTO)

Teniserka iz Tunisa Ons Žabur plasirala se u polufinale Vimbldona, poslije preokreta nad Jelenom Ribakinom, aktuelnom šampionkom.

Bio je to sjajan meč između Eline i Ons.

Prošlogodišnja finalistkinja uspjela je da se revanšira aktuelnoj šampionki za prošlogodišnji poraz u finalu, navodi Sportal.

Žabur je slavila 2:1, po setovima 6:7 (5), 6:4, 6:1. Meč je trajao sat vremena i 55 minuta.

Ribakina je u četvrtom gemu sa nulom napravila brejk i povela 3:1, koji je Ons odmah vratila takođe sa nulom. Tunišanka je napravila brejk u 11. gemu i povela 6:5 i servirala je za vođstvo. Imala je set loptu, koju nije iskoristila pošto je neutralisala dvije brejk lopte, pa je Jelena došla do treće, iskoristila je i uvela set u taj-brejk.

Prelomila ga je mini-brejkom u sedmom poenu i dobila ga je rezultatom 7:5.

Žabur u drugom gemu drugog seta ne koristi tri brejk lopte, pa spašava tri u petom gemu i velika borba se nastavila.

Ons pravi brejk u desetom gemu kada je Ribakina servirala za ostanak u setu i dolazi do izjednačenja. U odlučujućem setu odmah pravi brejk i dolazi do 3:0, nakon čega je neutralisala tri brejk lopte u petom gemu i održala prednost.Napravila je novi brejk i riješila meč.

U polufinalu igraće protiv Arine Sabalenke iz Belorusije.

Ako Sabalenka pobedi, biće nova prva igračica svijeta.