Spor početak, pa preokret: Alkaras se mučio, ali prošao u polufinale Sinsinatija (FOTO)

Najbolji teniser svijeta Karlos Alkaras plasirao se u polufinale Mastersa u Sinsinatiju.

Karlos Alkaras

Španski teniser je izgubio početni set, ali je na kraju napravio preokret i poslije 131 minuta igre pobijedio Australijanca Maksa Parsela, 4:6, 6:3, 6:4 u njihovom prvom odmjeravanju snaga.

Tako je Španac otišao makar korak dalje u odnosu na prošlu nedjelju kada je u Torontu zaustavljen u četvrtfinalu od Tomija Pola.

Bila je to ujedno i njegova 17. pobjeda u posljednjih 18 mečeva.

U početnom setu, Alkaras nije iskoristio brejk loptu u drugom gemu, ali zato je Parsel iskoristio svoju šansu u sedmom gemu, da bi potom poveo sa 5:3.

Australijanac je zadržao prednost brejka i dobio set sa 6:4.

Shvatio je to Alkaras kao upozorenje, zaigrao bolje i uz brejk u drugom gemu, lako stigao do 3:0.

Do kraja seta ispustio je samo dva poena na svoj servis i posle 6:3 izjednačio u meču.

U setu odluke, teniser iz Mursije je odmah stigao do brejka i potom do 2:0, ali Parsel se nije predavao.

Vratio je brejk u četvrtom gemu i stigao do 2:2.

Držao se Maks dobro do 4:4, kada je Alkaras odigrao odličan gem, napravio brejk bez izgubljenog poena i potom odservirao za pobjedu, navodi B92.

U polufinalu će se sastati sa Hubertom Hurkačem koji je pobijedio Alekseja Popirina sa 6:1, 7:6 (8).