Ostalo

Stanković odveo Trebinjce u finale: Leotar i Vojvodina u borbi za trofej Svesrpskog kupa

Golom Vladimira Stankovića dvije sekunde prije kraja rukometaši Leotara pobijedili su Borac m:tel sa 30:29 (17:19) i na taj način izborili finale Svesrpskog kupa koje će igrati protiv Vojvodine.

Banjalučani su bolje igrali u prvom poluvremenu u kojem su u 23. minutu vodili sa 16:10.

Prvih 15 minuta nastavka potpuno je pripao Trebinjcima, a crveno-plavi su prvi gol dali tek u 40.minutu. Nakon toga Leotar je u nekoliko navrata imao plus tri, ali je Borac u 53. minutu imao 29:27.

Oba tima su promašili nekoliko prilika, da bi Stanković svojim 15 golom postavio konačnih 39:29. U poraženom timu Nikša Petrović je dao sedam golova. Meč za trofej igra se sutra (nedjelja) od 15 časova.