Šteta, Babić i Almerija nisu izdržali: Real preokretom do tri boda na otvaranju sezone

Šteta za Almeriju, šteta za Srđana Babića.

Banjalučanin je mkao kapiten izveo crveno-bijele na megdan španskom i evropskom šampionu real Madridu na otvaranju nove sezone La Lige, imali su domaći prednost poslije prvog poluvremena, ali su na kraju gosti stigli do veoma teške pobjede.

belgijanac Larži Ramazani je u šestom minutu doveo domaće u vođstvo od 1:0, a s tim rezultatom se otišlo na odmor.

Preokret “Kraljevskom klubu” donijeli su Lukas Vaskez u 61. i david Alaba u 75. minutu, a i to 60-ak sekundi nakon što je ušao u igru zamijenivši Ferlana Mendija.

Kada je u pitanju Babić odigrao je itekako dobro, imao nekoliko odličnih intervencija i potpuno opravdao kapitensku traku koju mu je dodijelio trener Žoan Rubi.

Bivši napadač Partizana Umar Sadik je igrao do 71. minuta, imao je dvije dobre prilike, u 14. je šutirao preko gola, a u 53. minutu Tibo Kurtoa je zaustavio njegov udarac iskosa sa lijeve strane.

U narednom kolu Almerija ide u goste Elčeu, dok će Real igrati u Vigu protiv Selte.