STRAŠAN MEČ Siti preokrenuo Arsenal, opet povika zbog VAR-a

Mančester Siti je nakon preokreta porazio Arsenal 2:1 (0:1) i tako uvećao prednost u odnosu na prvog pratioca Čelsi.

Ekipa Pepa Gvardiole ima 53 boda, čak 11 više u odnosu na Tuhelov tim, ali i utakmicu više. Arsenalov niz od četiri pobjede je prekinut.

A nakon ovog meča biće opet dosta rasprave o VAR-u. U 10. minutu Martin Edegor je izbio pred Edersonov gol, bilo je kontakta, ali poslije VAR odlučeno je da penala nema.

Arsenal je u prvom dijelu igrao sjajno i krunisao je to golom u 31. minutu. Odlično je prošao Kijeran Tirni, ubacio je loptu, a Saka je dobrim udarcem donio vođstvo. Bio je to šesti premijerligaški gol.

A u drugom dijelu  sve se okrenulo. Bernardo Silva je oboren poslije duela sa Granitom Džakom, a penal je dosuđen poslije gledanja snimka. Siguran izvođač bio je Rijad Marez.

Samo nekoliko minuta kasnije novi problemi za Arsenal – drugi žuti karton dobio je Gabrijel. Igrača više Siti koristi u sudijskoj nadoknadi.

Inače Arsenal je postao prva ekipa u premijer ligi sa 100 crvenih kartona a pod vođstvom Mikaela Artete ovo je čak 11 isključenje.