STRAVIČNA POVREDA POLJSKOG GOLMANA Slomio nogu 7 dana prije Mundijala (UZNEMIRUJUĆI VIDEO)

Poljski golman Bartolomej Dragovski polomio je nogu na sedam dana pred Svjetsko prvenstvo u Kataru i srušen mu je san o prvom nastupu na najvažnijem fudbalskom događaju.

STRAVIČNA POVREDA POLJSKOG GOLMANA  Slomio nogu 7 dana prije Mundijala (UZNEMIRUJUĆI VIDEO)

Sve se odigralo u finišu prvog poluvremena u duelu Verone i Specije, pri vođstvu domaćina od 1:0, kada je požrtvovani Dragovski istrčao sa gol-linije u pokušaju da zaustavi kontru rivala. U duelu sa Kevinom Lasanjom, došlo je do kontakta koji će ga mjesecima ostaviti van terena.

Dragovskom je praktično pukla noga u duelu sa napadačem Verone, a iste sekunde se čuo jauk zbog koga su saigrači pokušavali da ga utješe, međutim bezuspješno.

Ljekari su samo mogli da konstatuju prelom, a Dragovski je teren napustio u suzama.

Upozorenje: snimak povrede Bartolomeja Dragovskog nije za one sa osjetljivim stomakom.

Lasanja zbog ovog starta nije dobio ni žuti karton, zapravo i nije bilo namjere da povrijedi poljskog golmana, dok je možda jedina utjeha da je Specija u nastavku susreta uspjela da preokrene i slavi 2:1.

Selektor reprezentacije Poljske Česlav Mihnievič je inače već “precrtao” Drongovskog sa spiska i pozvao Kamila Grabara iz Kopenhagena. Podsjetimo, Poljska je u grupi sa Argentinom, Meksikom i Saudijskom Arabijom, piše mondo.rs.