Švraka i Demirović vodili do trijumfa: KKI Vrbas pobjedom započeo turnir u Kazanju

Košarkaški klub invalida Vrbas pobjedom protiv ekipe Šans 77:64 počeo je turnir u Kazanju.

Ustupljena fotografija

Veći dio prve četvrtine prošao je u znaku Banjalučana. Njihov rival vodio je 2:1 i 4:3, a preostali dio pripao je Vrbasu koji je ovu dionicu završio sa 16:10. Drugih 10 minuta mnogo bolji početak tima iz Rusije koji je vrlo brzo izjednačio, a onda i poveo 18:17.

Nakon toga trgli su se Banjalučani za koje su pogađali Demirović i Švraka i u 16. minutu vodili su 24:20, 26:22. I pored toga na pauzu su ekipe bile u rezultatskom egalu, 30:30.

Sjajno su igrači Vrbasa odigrali treću četvrtinu u kojoj su imali i 12 poena viška, 44:32. Koš rivala ponovo su neumoljivo pogađali spomenuti dvojac Demirović – Švraka.

Pred posljednji period bilo je 57:48. I u ovoj posljednjoj četvrtini sve je išlo u znaku gostiju koji su imali i 15 razlike, 67:52, 69:54. Na kraju su Banjalučani dobili 77:64.

Ademir Demirović dao je 33, a Vlado Švraka 29 poena u pobjedničkom timu, u poraženom Aleksej Gradeckij dao je 25 poena. Poslije ove utakmice igraju Krila Barse i Šans, a potom KKI Vrbas i Krila Barse.