TITULA JE SVE DALJE Hajduk novim porazom umanjio šanse za trofejom, Livaja tragičar

Fudbaleri Hajduka poraženi su na svom terenu od Lokomotive 1:2 i sada su još dalje od titule koja se na Poljudu čeka od 2005. godine

Dvostruki strijelac za goste bio je Robert Mudražija u 26. i 60. minutu, dok su kod Splićana etiketu tragičara zajedno sebi prilijepili Dino Mikanović i Marko Livaja.

Prvi je već u 24. minutu isključen zbog dva žuta kartona, a drugi, lider tima, propustio je najveću šansu da vrati svoj tim u igru i unese veću  neizvjesnost u meč.

Livaja je malo prije drugog gola gostiju promašio penal.

Na kraju, uspio je da postigne gol, i to “makazicama”, međutim prekasno je stigla reakcija domaćih, Lokomotiva je u finišu uspjela da odbrani stečenu prednost.

Ekipa sa “Poljuda” je sada u vrlo teškoj situaciji, četiri boda zaostaje za liderom Rijekom, dok je sada Dinamo u prilici da preskoči vječitog rivala, piše B92.

Zagrepčani imaju dva meča manje i četiri boda manje od Hajduka čija se sezona, koji su mnogi vidjeli konačno kao šampionsku, polako pretvara u košmar.

Podsjećamo, Splićani su veći dio sezone proveli na liderskoj poziciji.