Trijumf Posušja: Boban i Vukoja srušili Tuzlake

Fudbaleri Posušja su u posljednjem meču 13. kola Premijer lige BiH savladali ekipu Tuzla Siti sa 3:0.

Dvostruki strijelac za domaći tim postigo je Gabrijerl Boban prvi u 30. minutu, a drugi iz penaala u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena.

Kaznenom udarcu prehodilo je igranje rukom Jasmina Čelikovića na gol liiji, a defanzivac gostiju je zbog toga dobio crveni karton.

Kada se činilo da će se susret završiti rezultatom koji je glasio na krahu prvih 45 minuta Posušaci su postigli i treći gol, a pogodio je Zvonimir Vukoja u prvom minutu sudijske nadoknade vremena i to sjajnim udarcem sa više od 20 metara.

Plasman: Široki Brijeg 25, Zrinjski 24, Željezničar 22, Borac 20, Tuzla Siti 19, Sarajevo 19, Velež 16, Posušje 15, Sloga Meridian 14, Sloboda 12, Igman 12, Leotar 11 bodova.