UGASILI ZVIJEZDU Džinovski korak Krupe ka zacrtanim ambicijama

Fudbaleri Krupe ostvarili su zlata vrijednu pobjedu na gostovanju u Ugljeviku kod ekipe Zvijezde 09.

Fudbalski klub krupa, početna jedanaestorka

Izabranici Vladimira Ilića uspjeli su savladati nezgodnog protivnika rezultatom 2:1.

Krupa je bolje otvorila meč te blickrigom i pogocima Ognjena Đuričina u 44. minutu i Miloša Perovića u samom finišu prvog poluvremena stekla kapitalnu prednost od 2:0.

Domaći se nisu predavali te su tako u 68. minutu smanjili prednost preko Emanuelaha Blaževića gostiju, ali to je bio njihov maksimum.

Ovom pobjedom Krupa je zadržala ubjedljivu prednost u odnosu na drugoplasiranu Slobodu iz Novog Grada.

Lider Prve lige Republike Srpske nakon 20 odigranih kola ima 55 bodova, trenutno 10 više od prvog pratioca, ali uz dva meča više.

Zvijezda se ovim porazom i apsolutno oprostila od ambicija za prvo mjesto na tabeli i plasmanu u najjači rang bh fudbala pošto ostaje na trećoj poziciji sa 40 bodova, koliko ima i ekipa Laktaša.