Uzbudljivo veče u evropskim takmičenjima: Prekinuta dominacija Italijana, Leverkuzen spasio čast Nijemaca

Belgijski Rojal Union iznenađujuće eliminisao Union Berlin, ekipu iz vrha Bundeslige, za plasman u četvrtfinale Lige Evrope.

Sergej Milinković Savić širi ruke

Ferencvaroš je osvojio prvo mjesto u grupi Lige Evrope u kojoj je bila i Crvena Zvezda, što im je donijelo direktan plasman u osminu finala ovog takmičenja.

I nadu da Mađari možda mogu do čuda i do samog finala, koje će inače biti igrano upravo u Budimpešti, na stadionu „Puškaš areni“. Ipak, Fradi je stao na ovom stepeniku, Bajer Leverkuzen je bio prejak.

Nijemci su poslije 2:0 na domaćem terenu istim rezultatom slavili i u Mađarskoj. Dijabi je golom u trećem minutu riješio gotovo sve dileme, a trijumf je potvrdio Adli u 81. minutu.

Iznenađenje je načinio belgijski Rojal Union, koji je najprije u Berlinu izborio dobar rezultat (3:3), a potom je bio ubjedljiv u revanšu u Anderlehtu, gdje je slavio sa čak 3:0 protiv Union Berlina, golovima Teume u 18, Amanija u 63. i Lapusina u 90+4. minutu.

Dileme nije bilo ni u Sosijedadu, gdje je Roma Žozea Murinja odbranila 2:0 iz prvog meča. Znao je portugalski stručnjak kako da „umrtvi“ igru, pa su mreže u Španiji ostale netaknute, na zadovoljstvo Vučice – 0:0, koja se plasirala u četvrtfinale.

Lacio, u kome nastupa srpski reprezentativac Sergej Milinković Savić završio je večeras svoj nastup u evropskim takmičenjima. Bolji od njih bio je AZ Alkmar koji je ponovio rezultat iz prvog meča te opet savladao ih sa 2:1.

Ponadali su se Rimljani u 21. minutu kada su poveli preko Felipea Andersona, ali Holanđani potom golovima Karlsona i Vangelisa Pavlidisa dolaze do nove pobjede.

U timu Lacija je kao starter i kapiten od početka igrao Sergej Milinković-Savić, a srpski reprezentativac je u 58. minutu zamijenjen.

Nica je na svojoj “Alijanc rivijeri” rezultatom 3:1 (1:0) pobijedila moldavski Šerif, tim koji je eliminisao beogradski Partizan u prethodnoj rundi. Golove za ekipu sa Azurne obale postigli su Labord, Mofi i Braimi, dok je Tapsoba bio strelac za ekipu iz Tiraspolja.

Anderleht je u Španiji došao do velike pobjede i iz daljeg toka takmičenja izbacio Viljareal. Belgijanci su sa 1:0 pobijedili “Žutu podmornicu”, a jedini strijelac bio je Slimani. U prvom meču bilo je 1:1, pa ekipa iz Brisela ide dalje.

Engleski Vest Hem Junajted nije ostavio mjesta neizvjesnosti na domaćem terenu protiv ekipe AEK-a iz Larnake. “Čekićari” su pobijedili Kiprane sa 4:0 (1:0) i ukupnim rezultatom 6:0 iz dvomeča tim menadžera Dejvida Mojesa ide dalje.

U četvetak su golove za premijerligaša postigli Skamaka, Bouen dvaput i Mubama, prenosi Sport klub.