SJAJAN REZULTAT Menig donio veliku prednost Partizanu za revanš

Partizan je ostvario sjajan rezultat na gostovanju protiv Sparte 1:0 u Pragu i imaće veliku šansu da na svom terenu za sedam dana izbori plasman u osminu finala Lige konferencija.

Beograđani su odlično krenuli u meč i prvi su zaprijetili udarcima iz daljine. Ipak udarce Markovića, a zatim i Meniga zaustavio je golman domaćih Holec. Češki tim se nakon toga oslobodio pritiska i on je imao inicijativu.

Međutim na drugoj strani se istakao mladi golman Popović koji je odbranio dva udarca a u jednoj situaciji je dobro intervenisao i Urošević. Do kraja prvog dijela nije bilo većih opasnosti.

U drugom dijelu Sparta je imala više loptu u posjedu, a Česi su teško dolazili u prilike. Partizan je zatvorio sve prilaze svom golu i tražio je šansu iz kontranapada.

U 78. minuti Zdjelar je odlično uposlio Meniga koji je lobovao golmana domaćih za vođstvo.

Inače duel u Pragu su pratili predsjednik Evrpske fudbalske federacije Aleksandar Čeferin, zatim Luis Figo, Zvonimir Boban i Zoran Laković.

Četiri minute sudijske nadoknade. Velika šansa nakon kornera za Spartu. Hancko nije uspio da je pošalje u mrežu.

84.min – Velika šansa za Partizan da sve riješi u ovom duelu. Milovanović je odlično prošao Jojića koji je šutirao pravo u Holeca.

78. min – GOOL Vodi Partizan. Beograđani su čekali svoju šansu i Zdjelar je izbacio Meniga koji je lobovao golmana domaćih za vođstvo.

75.min – I dalje bez golova u Pragu. Pritisak Sparte i dalje traje i ne donosi bilo kakvu promjenu jer je Partizan zatvorio sve prilaze golu.

Bez većih prilika u dosadašnjem dijelu drugog poluvremena. Sparta ima više loptu u posjedu ali trenutno nije uspjela da opasnije zaprijeti golu Partizana.

Nastavljen meč u Pragu. Sparta je tražila penal a sudija samo odmahuje rukom.

Kraj prvog dijela.

Mirniji period meča, sa puno grešaka na obje strane.

31.min – Partizan opasno zaprijetio. Udarac Uroševića izblokiran, a nakon kornera nije bilo opasnosti. Marković je prvi igrač koji je zaradio žuti karton.

Na stadionu Letna je i predsjednik UEFA Aleksandar Čeferin, te njegovi saradnici Zvonimir Boban i Luis Figo.

13.min Sreća uz Partizan. Hancko je odlično prošao, dodao do Karabeca koji je šutirao a nakon odbrane Popovića intervenisao je Urošević.

10.min – Sjajna intervencija Popovića, Sparta se slobodila pritiska i sve opasnije prijeti.

6.min -Nakon Markovića, dobro je šutirao i Menig ali pravo u golmana.

4.min -Prva dobra prilika na utakmici. Marković je sjajno zaprijetio, odlično je šutirao a golman Sparte je teškom mukom odbranio.

Počeo meč u Pragu.

Pred duel u Pragu, gdje će crno-bele dočekati maksimalno hiljadu čeških navijača na čuvenoj “Letni” usljed borbe tamošnjih vlasti protiv pandemije virusa korona, Aleksandar Stanojević je istakao da bi bio zadovoljan i remijem.

– Svaki rezultat koji vam daje mogućnost da igrate u Beogradu i prođete dalje je za mene pozitivan. Sve što je moguće nadoknaditi u Beogradu, preokrenuti ili sačuvati je pozitivno – poručio je Stanojević.

On je napravio iznenađenje u sastavu pa će tandem štopera da čine Miletić – Vujačić.

Startne postave

Sparta: Holec, Sučamel, Hanko, Vitik, Čeluska, Saček, Pavelka, Karabec, Pešek, Hložek, Čvančara.

Partizan: Popović, Miljković, Vujačić, Miletić, Urošević, Zdjelar, Jojić, Natho, Menig, Marković, Rikardo.