PARTIZAN - HAMRUN 4:1 Crno-bijeli nadomak grupne faze Lige konferencija

Fudbaleri Partizana su napravili sjajan posao u prvom meču plej-ofa kvalifikacija za Ligu konferencija.

Crno-bijeli su savladali malteški Hamrun sa 4:1 i tako napravili veliki korak ka ulasku u grupnu fazu ovog takmičenja.

Hvala što ste bili uz Srpskainfo.

Kraj: Partizan – Hamrun 4:1.

Tok meča:

90+ – Popović je u dva navrata dobrom intervencijom spriječio goste da postignu drugi gol. Pritisak Maltežana u finišu nije urodio plodom.

90+ – Igraće se još četiri minuta sudijske nadoknade vremena.

88’ – Crno-bijeli su sve bliži važnoj pobjedi koja će ih približiti dužem ostanku u Evropi i značajnoj zaradi.

77’ – Sjajno se snašao fudbaler Partizana poslije kombinacije sa Rikardom, prevario tri protivnička igrača i pogodio nebranjeni dio mreže gostiju. Zaslužio je ovaj pogodak.

77’ – Goooollll! Partizan vodi 4:1, Andrade je strijelac.

74’ – Nova šansa za domaće, Andrade je pokušao glavom, međutim šutirao je pravo u golmana gostiju.

70’ – Andrade je imao dobru poziciju, ali je izblokiran. Već u sljedećem minutu izblokiran je i Gomeš.

69’ – Marković je poslije kornera glavom sa svega dva metra poslao loptu pored gola.

69’ – Belić je odlično uposlio Diabatea, ali je Kamenzuli uspio da izblokira njegov šut. Šteta, mogao je Partizan ponovo do tri gola prednosti.

63’ – Andrade je pokušao sa 20-ak metara, ali odlazi to daleko od gola Hamruna.

59’ – Prva izmjena u Partizanu, umjesto Meniga na terenu je Belić.

57’ – Popović spašava Partizan. Poslije centaršuta iz slobodnog udarca Gulamije je šutirao glavom, ali je čuvar mreže domaćih dobro reagovao.

54’ – Džoni je zaprijetio golu domaćih, Saničanin je uspio u posljednjem trenutku da interveniše i otkloni opasnost.

52’ – Partizan – Hamrun 3:1. Smanjili su gosti. Poslije kornera Gulamije je glavom poslao loptu u mrežu.

50’ – Prijete i Beograđani, Diabate je bio u solo prodoru u šesnaestercu Hamruna, prošao je dvojicu rivala, ali ga je treći zaustavio.

49’ – Mašike je imao veliku priliku, ali je loše primio loptu, Popović je odlično intervenisao. Gosti ne kažnjavaju opuštanje crno-bijelih.

47’ – Gosti su zaprijetili poslije kornera, ali je lopta otišla preko gola.

46’ – Počelo je drugo poluvrijeme, Partizan većposlije četvrtine dvoboja ima ogromne šanse za grupnu fazu Lige konferencija. Promjena u gostujućem timu, Nedeljković je ostao u svlačionici, a Mašike je u igri.

Prvo poluvrijeme: Partizan – Hamrun 3:0.

45+ – KRAJ PRVOG DIJELA Beograđani su odigrali odlično u prvih 45 minuta i tri puta zatresli mrežu Hamruna. Čini se da je novi strateg crno-bijelih Gordan Petrić pronašao put za izlazak iz rezultatske krize.

45’ – Postigli su gol gosti, ali je poništen zbog prekršaja nad Popovićem. Nesigurno je je intervenisao čuvar mreže Partizana poslije slobodnog udarca, a onda ga je Eder prilikom borbe za loptu udario koljenom u glavu.

36’ – Nova šansa za Partizan, Urošević je šutirao sa više od 20 metara iskosa sa lijeve strane, ali je bio dosta neprecizan.

33’ – Sada je 3:0 za Partizan. Izveli su domaći sjajan kontranapad, Diabate nije imao težak zadatak da zatrese mrežu Maltežana.

25’ – Poslije kornera sa desne strane Vujačić je glavom proslijedio loptu za kapitena koji nije imao većih problema da iz blizine zatrese mrežu.

33’ – Partizan puni mrežu rivala, Diabate sgtrijelac za 3:0.

25’ – Partizan ima dva gola prednosti, Urošević je zatresao mrežu Maltežana.

15’ – Živković je presjekao napad gostiju i odigrao za Meniga, ovaj jer uposlio Gomeša koji je zaobišao golmana i zatresao mrežu.

15’ – Vodi Partizan, Rikardo je strijelac.

10’ – Prva šansa za Partizan, udarac Meniga je odbranio golman Bonelo, u nastavku akcije centaršut Gomeša je završio bez opasnosti po gol gostiju. Početak meča protiče bez većeg tempa i uzbuđenja.

5’ – Prva šansa na meču, gosti su zaprijetili, Brazilac Džoni je promiješao nekoliko defanzivaca domaćih, ali je izblokiran. Korner za malteški tim.

1’ – Počela je utakmica na stadionu u Humskoj.

Igranje u grupnoj fazi najnižeg ranga evropskih takmičenja donijelo bi zaradu u rasponu od pet do šest miliona evra, ali i samopouzdanje ekipi iz Humske.

Poznate su početne lpostave za večerašnji duel:

Partizan: Popović, Andrade, Diabate, Fejsa, Gomeš, Marković, Menig, Saničanin, Urošević, Vujačić, Živković.

Hamrun: Bonelo, Bjeličić, Borg, Kamenzuli, Korbalan, Eder, Emerson, Gulamije, Džoni, Nedeljković, Prša.