USPJEŠAN DEBI LALATOVIĆA Borac ima željenu prednost za revanš (FOTO)

Fudbaleri Borca ostvarili su pobjedu nad ekipom B36 Toršavn 2:0 u prvom meču kvalifikacija za Ligu konferencija i tako je trener Nenad Lalatović ostvario trijumf na zvaničnom debiju na klupi Banjalučana.

Banjalučani su ostvarili cilj da ostvare pobjedu bez primljenog gola i mogu mirno da idu na revanš. Trijumf Banjalučanima su donijele novajlije Benjamin Tatar i Nedeljko Piščević.

Fudbaleri Borca su bili puno bolji rival u prvom dijelu kada su propustili nekoliko prilika. Piščević je pogodio stativu u 21.minuti, zatim je šansu u nastavku imao i Jovo Lukić. Nakon toga nastavio se pritisak domaćih koji je krunisan golom.

Benjamin Tatar je u 37.minuti sjajno reagovao u šesnaestercu i poslao loptu u mrežu rivala nakon velike gužve, te je postigao prvenac za banjalučki tim.

U drugom dijelu Borac je opet krenuo agresivnije a dobre šanse nisu realizovali Aleksandar Vojnović nakon kornera, a zatim su pokušali i Dejan Meleg kao i Benjamin Tatar.

Gosti su se oslobodili pritiska sredinom drugog dijela pa su stvorili dvije dobre prilike ali na sreću Banjalučana Nilsen nije bio precizan. posebno je imao dobru priliku u 82.minuti kada je poslao loptu pored gola.

U 83.minuti Aleksandar Subić je odlično ubaci,o na pravom mjestu je bio Nedeljko Piščević koji je poslao u mrežu za veliko slavlje domaćih navijača i sigurnu prednost.

Gosti su još jednom zaprijetili u finišu ali nisu došli do željenog gola.

Revanš je za sedam dana na Farskim ostrvima.

90.min -Nova šansa za Borac. Odlično je prošao Kulašin izbacio Andrića, ali je pokušaj Mrkaića izblokiran.

86.min -Kakva šansa za B36, na kraju dobra intervencija Bojana Pavlovića.

2:0 Borac dolazi do novog gola. Odlična akcija domaćeg tima, Subić je odlično ubacio a Piščević je zatresao mrežu.

Mrkaić u dobroj prilici ali je napadač Borca bio u nedozvoljenoj poziciji.

U igru kod Borca ulazi Aleksandar Subić koji je zamijenio Milana Spremu.

Izmjene u ekipi Borca. Teren napuštaju Goran Zakarić i Dejan Meleg, a ulaze Momčilo Mrkaić i Enver Kulašin.

73.min Umalo izjednačenje. Gosti su imali veliku šansu nakon kornera a na sreću domaćeg tima Nilsen nije pogodio nakon velike gužve.

69.min Prva prilika za B36. Nilsen je pokušao da lobuje Bojana Pavlovića , malo je nedostajalo da gosti dođu do izjednačenja.

64.min – Borac opet prijeti. Šutirao je prvo Dejan Meleg, a zatim je Tatar poslao loptu preko gola.

59.min Velika prilika za Zakarića. Odlična povratna lopta Melega, a kapiten Borca je poslao loptu preko gola.

Prva izmjena i to u gostujućem timu. Iz igre izlazi Agnarson, ulazi Nilsen.

54.min- Nakon kornera pokušao je Vojnović glavom da loptu pošalje u mrežu ali nije bio precizan.

Opasan kontranapad Borca. Izblokiran je pokušaj Spreme.

Nastavljena je utakmica. Borac i dalje ima loptu više u posjedu.

Igraće se još tri minuta. Prva šansa za goste. Odlična kontra ali je oprezan bio Bojan Pavlović. Na kraju ostaje 1:0 nakon prvog poluvremena.

37. min- Goool! Borac vodi a strijelac je Benjamin Tatar koji je glavom lobovao protivničkog golmana. Banjalučani su krunisali potpunu terensku inicijativu zasluženim vođstvom.

31.min Novi pokušaj Jove Lukića. Tatar je prošao i dobro ubacio a napadač Borca je zahvatio loptu i poslao preko gola.

21.min -Velika šansa za Borac. Piščević je pogodio prečku, a odbijenu loptu je zahvatio Lukić čiji udarac je zaustavio golman gostiju.

18.min -Prvi udarac domaćih u okvir gola. Pokušao je napadač Jovo Lukić, ali bez opasnosti po gol B36. Odmah zatim je pokušao Spremo i udarac je završio u rukama golmana Lanhaugea.

13.min – Prvi korner za Borac, ali nije bilo opasnosti po gol Farana. Lopta je u posjedu banjalučkog tima.

9.min -Loš centaršut Milana Spreme. Lijevi bek Borca nije uspio da ubaci loptu u šesnaesterac. Već je jasna namjera gostiju da se brane na ovom meču.

5.min – Prvi pokušaj Borca! Novi kapiten Goran Zakarić je šutirao direktno u živi zid.

Počeo je meč u Modriči. U toku je početno ispitivanje snaga.

Novi trener Borca Nenad Lalatović imaće zvaničan debi na klupi Banjalučana, a opredijelio se za očekivan tim za premijeru. To je ekipa koja je uigravana tokom priprema u Sloveniji. jedina nedoumica je bila u veznom redu gdje će od starta da krene Amar Begić.

Na stadionu u Modriči su i brojni fudbaleri Borca iz proteklog perioda. Tu su Joco Stokić, Bojan Petrić, Ognjen Radulović, i još mnogi.

Borac: Pavlović, Spremo, Vojnović, Gajić, Andrić, Piščević, Meleg, Begić, Tatar, Lukić, Zakarić.

B36: Lamhauge, Natestad, Nilsen, Agnarson, M. Egilson, Pžibilski, Jakobsen, Enevoldsen, Solhajm, Heholt, Agnarson.

Sudijska četvorka iz Azerbejdžana dijeliće pravdu u Modriči. Glavni sudija je Rauf Jabarov, pomagaće mu Namik Husejnov i Jusifov Javanšir, dok je četvrti arbitar Rašad Ahmadov.

Banjalučani će imati veliku podršku jer je stadion u Modriči rasprodan a navijači domaćeg tima već polako pune stadion.