DRAMA U TORŠAVNU Borac eliminisan nakon penala

Borac je eliminisan nakon izvođenja penala u prvom kolu kvalifikacija za Ligu konferencija. B36 je slavio 4:3 penalima, a nakon 120 minuta igre je bilo 3:1, te prošao dalje.

Tako je ekipa sa Farskih ostrva nadoknadila zaostatak iz Modriče iz prvog meča (0:2) i zahvaljujući greškama, lošoj utakmici Banjalučana prošla u narednu rundu.

Borac je odigrao loš meč na Farskim ostrvima. Bezidejno su djelovali gosti, koji su uprkos prividnoj terenskoj inicijativi teško dolazili do pravih šansi.

Banjalučani su u prvih 45 minuta imali više loptu u posjedu, nekoliko poluprilika, ali su na pauzu otišli sa golom manje i igračem više. Promašaje i dekoncentraciju gostujućeg tima kaznio je Egilson u 35.minuti. U finišu prvog dijela domaći tim je ostao sa igračem manje jer je drugi žuti karton zaradio Jakobsen.

I umjesto da iskoriste fudbalera više, Banjalučani su u drugi dio ušli dekoncentrisano i kao da su vjerovali da je sve već gotovo. I brzo su kažnjeni. U 53.minuti Gajić je skrivio penal a Egilson je bio siguran sa penala. Da sve bude još gore po Banjalučane drugi žuti karton je zaradio Gajić pa su obje ekipe ostale sa po 10 igrača u polju.

I onda još jedan pad dekoncentracije. Nateštad je oboren, oborio ga je Lazić a sudija Janovic je opet pokazao na penal. Egilson je još jednom bio siguran i na isti način je savladao Pavlovića.

Borac je bio pred eliminacijom a onda je u 75.minuti Tatar dobro reagovao nakon ubacivanja Andrića i smanjio rezultat. U sudijskoj nadoknadi još jedna dobra prilika za Banjalučane. Vojnović je šutirao pravo u golmana domaćih pa se otišlo u produžetke.

U prvom produžetku najbolju šansu imao je Borac u 105 minuti kada je šutirao Lukić a nakon toga su gosti tražili penal jer je oboren Momčilo Mrkaić.Imali su Banjalučani i dalje loptu pritiskali rivala ali se rezultat nije mijenjao pa je putnik odlučen nakon penala.

Penali:

Enevolsen – 3:4.

Subić – brani Lamhauge

Hajnesen -3:3.

Piščević – brani Lamhauge.

Nilsen – brani Pavlović, ali će se penal ponoviti. Ovaj put pogađa za 3:2.

Ćorić – brani Lamhauge, ali će se penal ponoviti. Drugi put pogađa za 3:1.

Eriksen – brani Pavlović.

Lukić- 2:1

Nateštad – 1:1

Tatar – 1:0

KRAJ MEČA

Još tri minuta do kraja. Mrkaić nije dobro zahvatio loptu i slijede penali.

Opsada gola B36 se nastavlja!

Počeo je drugi produžetak. Borac opet ima loptu u svom posjedu. Domaći prijete iz kontre a Johanson je šutirao preko gola.

Momčilo Mrkaić

Kraj prvog produžetka.

Traže Banjalučani penal nakon prekršaja nad Mrkajićem. Prethodno je sjajno šutirao Lukić.

Borac djeluje svježije i opasnije u ovom periodu igre.

Počeo je prvi produžetak.

Igraće se produžeci u Toršavnu.

Sjajna prilika za Borac u sudijskoj nadoknadi. Pokušao je Vojnović nakon kornera ali je na mjestu bio Lamhauge.

Tri minuta sudijske nadoknade.

Pet minuta plus sudijska nadoknada do kraja meča. Ostane li ovaj rezultat igraće se produžeci.

Mrkaić još jednom prijeti. Mogao je napadač Borca da donese željeni rezultat.

75. min Borac smanjuje na 1:3. Tatar je odlično reagovao nakon ubacivanja Andrića.

74.min -Mrkajić je pokušao nakon kontranapada ali je njegov udarac izblkiran

Lalatović uvodi u igru Mrkajića i Subića.

65. min Penal za B36! Lazić je nepropisno zaustavio Nateštada. Egilson je opet preuzeo odgovornost i pogodio za 3:0. Farani imaju rezultat koji im donosi plasman u naredno kolo.

62.min – Pokušao je Lukić nakon centaršuta, a Lamhauge odbranio . Odmah na drugoj strani velika šansa za B36. Sjajna kontra kojuje zaustavio Pavlović.

Kulašin ušao umjesto Popare. Prije toga Lazić zamijenio Melega.

53.min-Penal za domaće! Gajić je zaradio drugi žuti karton i isključen je. Egilson je pogodio za 2:0 i sad je izjednačen rezultat iz Modriče.

Pritisak Borca na startu drugog dijela, Banjalučani imaju igrača više i prijete preko Lukića.

Nastavljen meč.

Kraj prvog poluvremena.

44.min B36 ostaje sa igračem manje. Jakobsen je dobio dva žuta kartona u periodu od samo sedamminuta tako da će Borac do kraja imati fudbalera više.

40.min- Pokušao je Borac da dođe do izjednačenja. Andrić je ubacio a Piščević glavom prebacio loptu preko gola.

35.min – Vodi B36! Egilson je sjajno pogodio iz slobodnog udarca. Pavlović je bio nemoćan.

33.min Lukić je pokušao sa nekih 18 metara ali nije bio precizan napadač Borca pa je lopta završila pored gola.

Žuti karton za Poparu, neoprezno je startovao, a sad mini pritisak vrši tim B36.

22.min -Jovo Lukić je još jednom pokušao ovaj put glavom. Rezultat se nije mijenjao.

19.min – Prvi udarac u okvir gola. Dejan Meleg je šutirao ali pravo u golmana.

Pritisak gostujućeg tima se nastavlja. Banjalučani žele da postignu gol kojim bi riješili sve dileme. Na drugoj strani B36 traži šansu iz kontri, ali je oprezan dva puta bio golman Bojan Pavlović.

11.min-Opet Borac prijeti. Pokušao je Jovo Lukić koji je izborio prvu šansu.

7.min- Prvi opasniji napad Banjalučana. Izboren je korner nakon kojeg je pokušao Begić.

Počeo meč na Farskim ostrvima, temperatura je ugodnih 12 stepeni.

Borac je prije sedam dana u Modriči slavio sa 2:0 i tako je stekao lijepo prednost za revanš. Put Toršavna nije krenuo Goran Zakarić a trener Lalatović se odlučio da šansu da mladom Popari.

Ovo je startna postava Banjalučana: Pavlović, Spremo, Vojinović, Gajić, Andrić, Piščević, Popara, Begić, Tatar, Lukić, Meleg

B36 Toršavn će krenuti u sastavu:Lamhauge – M. Eglison, Nateštad, Enevoldsen, Holt – Pržibilski, E. Nilsen, Jakobsen, Solhajm – Agnarson, B. Nilsen.