PARTIZAN - ZVEZDA 1:1 Remi u 168. derbiju, crveno-bijeli zadržali sedam bodova prednosti nad najvećim rivalom (VIDEO, FOTO)

Fudbaleri Partizana i Crvene zvezde su odigrali neriješeno u 168. vječitom derbiju.

Na stadionu u Humskoj bilo je 1:1, a na ovaj način crveno-bijeli su zadržali sedam bodova viška u odnosu na najvećeg trivala.

Hvala što se bili uz Srpskainfo. Tok meča:

90'+ – Još jendom su isti igrači kombinovali, Milunović je dobro intervenisao.

90'+ – Kombinovali su Dijabate i Andrade, ali su igrači Zvezde otklonili opasnost.

90'+ – Igraće se još pet minuta sudijske nadoknade.

88’ – Bukari je bio u dobrom prodoru i centrirao je sa desne strane, ali je Popović sigurno uhvatio loptu.

84’ – Pokušaće Kulibali da zaprijeti Partizanu, zamijenio je Kataija. Fudbaler iz Malija debituje u vječitom derbiju. Na drugoj strani Fejsa je zamijenio Natha.

73’ – Poslije greške Sanoga Rikardo je izašao sam pred gol gostiju, a šutirao je pored stative. Kakva šansa za Partizan.

69’ – Opasan napad Zvezde Katai je iskosa sa lijeve strane poslao loptu preko gola.

63’ – Natho je dobio loptu i pokušao iskosa sa lijeve strane, Gobeljić je uspio d aga izblokira, korner za Partizan.

60’ – Kanga je pokušao iz velike daljine, ali je bio neprecizan.

57’ – Prekinuta je utakmica zbog velikog dima na terenu, “Grobari” su priredili baklkjadu poslije izjednačenja.

56’ – Goollll , sada je1:1. Natho je bio siguran iz najstrože kazne.

51’ – Tražili su fudbaleri Partizana penal, sudija Milan Mitić čeka “dojavu” iz VAR sobe. Poslije dva minuta konsultacija glavni arbitar je odlučio sam da pogleda duel Kataija i Živkovića, a prosudio je da je postojao prekršaj za najstrožu kaznu.

Strahinja Eraković

46’ – Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena: Partizan – Zvezda 0:1.

45+ – Igraće se minut nadoknade u prvom dijelu.

42’ – Natho je iveo slobodan udarac i pronašao Markovića koji je šutirao glavom, a golman crveno-bijelih Borjan je odlično reagovao i sačuvao svoju mrežu.

40’ -Pritišću crno-bijeli, ali za sada ne uspjevaju da dođu do izjednačenja.

38’ – Kakva šansa za Partizan, Menigu se iznenadno ukazala prilika, bio je maltene sam, ali je promašio cijelu loptu.

31’ – Dijabate je pokušao, ali je Borjan siguran.

26’ – Polsije kornera loptu je izbio neko od igrača crno-bijelih, ona je u visokom luiku padala, a Zvezdin fudbaler je opalio iz prve i postigao prelijep pogodal. Lopta se od stative odbila u mrežu iza leđa nemoćnog Popovića.

26’ – 0:1! Gooolllll! Vodi Crvena zvezda, sjajan gol Bukarija koji je sa ivice šesnaesterca pravi projektilom savladao golmana Partizana.

16’ – Katai je opasno šutirao, golman Popović je odbranio njegov udarac i izbacio loptu u korner. Poslije ubacivanja iz ugla Sanogo je šutirao glavom, ali ne toliko opasno, pa je čuvar mreže crno-bijelih sigurno reagovao.

23’ – Imao je Katai otvoren put ka golu poslije koontranapada, ali je zaustavljen u posljednji trenutak.

16’ – Trećina prvog poluvremena je prošla, za sada bez velikih šansi. Zvezda dominantnija, Partizan čeka šansu iz kontranapada.

13’ – Prvi žuti karton, dobio ga je igrač crno-bijelih Vujačić.

2’ – Zvezda opasnija na startu, poslije kornera stvorila se gužva pred golom crno-bijelih, ali su se domaći igrači odbranili.

1’ – Počela je utakmica u Humskoj. Minutom ćutanja odata je počast nekadašnjem golmanu Partizana Miluitinu Šoškiću koji je preminuo 27. avgusta.

Trener Partizana Gordan Petrić odlučio je da tim krene u sastavu: Popović, Živković, Vujačić, Marković, Urošević, Belić, Traore, Dijabate, Natho, Menig i Rikardo.

Novi trener Crvene zvezde Miloš Milojević odlučio se za ovaj sastav: Borjan, Eraković, Milunović, Dragović, Rodić, Sanogo, Kanga, Ivanić, Bukari, Katai i Pešić.