PIROVA POBJEDA Zvezda pobijedila Rendžers, škotski tim ukupnim rezultatom 4:2 prošao dalje

Fudbaleri Crvene zvezde nisu uspjeli da se plasiraju u četvrtfinale Lige Evrope. Crveno-bijeli su savladali Rendžerse sa 2:1 u revanšu na stadionu "Rajko Mitić", ali to nije bilo dovoljno da se nadoknadi prednost škotskog tima iz prvog susreta.

Strijelci za srpskog šampiona bili su Mirko Ivanić i Ben, dok je Kent postigao gol za škotskog prvaka.

Prvo ime utakmice bio je golman Škota Alan Mekgregor. On je odličnim intervencijama spasio svoju ekipu, i najzaslužniji je za prolazak u narednu rundu takmičenja.

Tok meča:

90’ – Kraj meča.

90’ – Žuti karton za Pavkova.

90’ – GOOOL !!! Ben je postigao gol iz penala.

90’ – PENAL za Zvezdu, velika greška u škotskoj odbrani.

90’ – Biće šest minuta sudijske nadoknade.

89’ – Izašao je Kent, strijelac jedinog gola za Rendžerse. Ušao je Rajt.

84’ – Šutirao je Ruf, ali Borjan brani. Biće korner za Škote.

83’ – Žuti karton za Kataija.

82’ – Izmjene u Rendžersima. Izašli su Lundstram i Morelos, a ušli su Ruf i Barišić.

72’ – Izašli su Ivanić i Rodić, a na terenu su Motika i Falko.

71’ – žuti karton za Dragovića.

69’ – dvostruka izmjena za Rendžerse. Izašli su Aribo i Džek, a ušli Arfild i Sends.

67’ – Šutirali su Kanga i Ben, ali Mekgregor je napravio dvostruku odbranu.

66’ – Mirko Ivanić je šutirao sa lijeve strane, lopta je prošla pored stative.

62’ – Izašao je Ohi, u igru je ušao Ben.

57’ – Pićini izlazi iz igre, umjesto njega je ušao Gajić.

56’ – GOL ! Kent je postigao gol nakon kontranapada škotskog tima.

54’ – Ohi je uhvatio volej sa 16 metara, ali pravo u ruke Mekgregora.

49’ – Ohi je gurnuo loptu Pavkovu ispred gola, ali se napadač nije snašao.

48’ – Opasna situacija pred golom Rendžersa, odbranio se škotski tim.

46’ Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog dijela igre.

45’ – Pićini je uputio udarac sa desne strane. Dobra odbrana golmana gostiju.

36’ – Goldson je izbacio loptu u korner nakon odličnog ubacivanja Ivanića.

24’ Pavkov je šutirao pored gola iz izgledne prilike. Centimetri su dijelili Zvezdu od drugog gola.

23’ Morelos se uputio dobar udarac, ali je lopta prošle pored stative.

19’ – Ohi je šutirao glavom iz blizine ali pravo u ruke Mekgregora.

12’ – Mekgregor je zaustavio udarac Ivanića.

10’ – GOOOOOL!!!! Mirko Ivanić je postigao gol. Vezista se odlično snašao nakon kornera.

6’ – prvi udarac prema golu Borjana uputo je Morelos, ali sigurna intervencija kanadskog golmana.

4’ – Pao je Ohi na 16 metara od gola protivnika, ali sudija pokazuje da nema prekršaja.

1’- prvi korner na utakmici za Rendžers, kratko izveden ali je dobro intervenisala Zvezdina odbrana.

Crvena zvezda: Borjan, Pićini, Eraković, Dragović, Rodić, Sanogo, Kanga, Ivanić, Katai, Pavkov, Ohi.

Rendžersi: Mekgregor, Bejsi, Balogun, Goldson, Tavernier, Džek, Lundstram, Kamara, Kent, Morelos, Aribo.