VAR, KARTONI I PENAL Zvezda teško do pobjede

Crvena zvezda je teškom mukom došla do tri boda u Kragujevcu. Savladali su Radnički 1:0 iz penala koji je realizovao Aleksandar Katai.

U prvom dijelu Crvena zvezda je imala terensku inicijativu koju nije uspjevala da pretvori u gol. Veoma loše poluvrijeme su odigrali gosti ali su uprkos tome dva puta opasno zaprijetili.

U 30. minuti je Ivanić glavom zatresao mrežu, ali je gol poništen nakon VAR provjere, pošto je Ben, koji je uputio centaršut, bio u ofsajdu.

Najbliža pogotku bila je Crvena zvezda u 39. minuti, kada je Kanga gađao iz slobodnog udarca i uzdrmao stativu. Prvi šut u okvir gola crveno-bijeli su uputili tek u 43. minutu preko Ivanića i to dovoljno govori kako su igrali.

U 62.minuti uzdrmala se prečka Radničkog nakon slobodnog udarca Aleksandra Kataija. Pritisak Zvezde je urodio plodom u 75.minuti kada je nakon prekršaja nad Aleksandrom Pešićem sviran jedanaesterac.

Golman Raičević je odbranio udarac kataija, ali je lopta ipak nekako završila u mreži. Zvezda je na kraju dala gol koji je opravdano poništen zbog ofsajda.